Targi Motoryzacyjne w Genewie odwołane! Przyczyną – koronawirus…

Jedne z najpopularniejszych Targów Motoryzacyjnych w Genewie zostały odwołane! Szwajcarski rząd zakazał zgromadzeń 1000 lub więcej osób w jednym miejscu, z powodu obaw związanych z koronawirusem. Zakaz obowiązuje od dziś do co najmniej 15 marca. Rozpoczęcie 90. edycji GIMS zaplanowano na przyszły tydzień… Więc nie tylko IEM w Katowickim Spodku boryka się z tym problemem…


Geneva International Motor Show nie jest największym show samochodowym na świecie. Jednak są to te targi, na których producenci samochodów zazwyczaj ogłaszają swoje najbardziej błyskotliwe, przyszłościowe pojazdy i koncepcje. W ubiegłym roku mieliśmy okazję zobaczyć „megacary”, takie jak Koenigsegg Jesko – koncepcję elektrycznego sportowego samochodu oraz Pininfarina Battista – jednego z najszybszych pojazdów elektrycznych na świecie.

W świecie technologicznych nowości, koronawirus sieje spustoszenie. Odwołano nie tylko Targi w Genewie, ale również Mobile World Congress, który jest największym pokazem najnowszych smartfonów, oraz Konferencję F8. Niektóre wydarzenia sportowe również zostały anulowane. Zarówno Formuła 1, jak i Formuła E odwołały wyścigi w Chinach, a Międzynarodowy Komitet Olimpijski stanął w obliczu rosnących pytań na temat tegorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Japonii. Co tu się właśnie dzieje…?

Palexpo, fundacja organizująca targi w Genewie, robiła wszystko, by te się odbyły. Wydano nawet listę ostrzeżeń i kilka instrukcji dla uczestników imprezy. Fundacja stwierdziła, że zwiększy tempo czyszczenia i dezynfekcji wokół centrum kongresowego, jak również poprosi wystawców z „obszarów zagrożonych” o kontrolę personelu. W zaleceniach znalazły się prośby o regularne mycie rąk oraz o unikanie na kilka kroków osób kichających lub kaszlących.

Z informacji, które możemy znaleźć w internecie, koronawirus z Wuhan oznaczony skrótem SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Ale nie każdy kaszel od razu oznacza, że padliśmy jego ofiarą.

Powstaje pytanie, czy koronawirus sieje prawdziwe spustoszenie wśród ludzkości, czy tylko my zaczynamy panikować coraz bardziej?

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *