O projekcie

Cat5, to znaczy…

Dawno, dawno temu, za siedmioma rzekami, za siedmioma lasami, siedziało nas pięć…. No dobra, bez żartów. Serio, na totalnym początku, kiedy był jeszcze tylko chaos, było nas pięć. Pięć zawzięcie dyskutujących nad nazwą kobiet. Nagle partner Angeliki krzyknął „Psst, może cat5”. Niby facet dał nam nazwę, ale do powstania życia potrzebny jest przecież ten drobny element. To może dowodzić, że technologia to kobieta, potrzebująca jednak (czasem) męskiej ręki.

Po co tu jesteśmy?

Jedne nie mogą usiedzieć w miejscu, inne chcą robić coś fajnego, szukają swojego miejsca, a jeszcze któraś chce przełamać stereotyp, że jak technologia, to facet. Dlatego tu jesteśmy. Każda z innego powodu, ale wszystkie w jednym celu! Technologia, dla każdej z nas tak inaczej rozumiana, połączyła nas w jednym miejscu, abyśmy mogły razem tworzyć ten portal. Może gdyby nie Cat5, nigdy byśmy się nie poznały. Może każda szłaby swoją ścieżką.

Czego oczekujemy od Cat5?

Pewnie z racji, że jest nas dość sporo, liczba oczekiwań jest równie długa, jak lista z postanowieniami noworocznymi. A może chodzi po prostu o poszerzenie wiedzy o technologii, a w końcu o fajne doświadczenie. Co nam z tego wyjdzie? Niebawem wszyscy się przekonamy.

Królowa Matka Założycielka

Nie możemy zakończyć informacji „O projekcie” inaczej niż słowami naszej Królowej Matki Założycielki – Angeliki.

Jakiś czas temu pojawił się w mojej głowie szalony pomysł. Brakowało mi portalu „od babeczek, dla babeczek, pisanego z jajem”. Wrzuciłam więc na Twittera pytanie, czy znajdą się chętne do portalu technologicznego prowadzonego tylko przez kobiety. Szczerze? Nie sądziłam, że to faktycznie się przyjmie albo przynajmniej spodoba i że ktoś w ogóle się odezwie, a jak widzicie, jest nas na starcie już prawie tuzin!

Czym to wszystko jest? Cat5 ma być miejscem, gdzie możemy swobodnie pisać o wszystkim, co związane z technologią, od smart-wszystkiego, przez design, ekologię, aż do popkultury. Czasem znajdzie się tu coś typowo babskiego, nasz punkt widzenia, o którym chcemy, aby świat usłyszał. Chcemy pokazać, że świat szeroko pojętej technologii to miejsce dla kobiet, gdzie każda z nas powinna czuć się swobodnie. Mamy świetną ekipę, która styczność z „tech” ma na przeróżnych frontach. Jedne żyją technologią, inne żyją z nią, ale wszystkie nas łączy cel, by zrobić z Cat5 miejsce dla wszystkich, choć pisane z babskiego punktu widzenia.

 

Do zobaczenia na stronie głównej!

PS Jeśli nie wiecie, czym jest „cat5” i dlaczego do nas pasuje, bo właściwie nie wyjaśniłyśmy tego, to… Zapytajcie wujka Google, będzie zabawniej, niż gdybyśmy Wam to napisały.