Priscilla Du Preez

O co chodzi z 🌙 w Messengerze?

Wysłał Wam ktoś może dzisiaj wiadomość z księżycem? Jeśli zastanawiacie się dlaczego, to za chwilę wszystko stanie się jasne – jak słońce.

Tryb nocny w Messengerze

To funkcja, którą Facebook dopiero testuje, ale można „włączyć” ją w opcjach, korzystając właśnie z emoji księżyca (🌙) w dowolnym czacie. Po wysłaniu wiadomości zostaniecie zalani falą żółciutkich rogalików i pojawi się informacja, że możecie teraz w opcjach skorzystać z Dark Mode.

Ustawienie jest globalne – czyli jeśli je włączycie, to każdy czat będzie tak wyglądał.

Współpracuje to z motywami, które macie ustawione w konwersacjach z ludźmi, przez co wygląda to naprawdę świetnie. Jeśli macie gdzieś ustawione gradienty – koniecznie spójrzcie.

Sam Facebook ostrzega, że tryb nocny nie jest jeszcze gotowy na wypuszczenie dla wszystkich. Mogą się zdarzyć aktualne bugi lub problemy z czytelnością. Już na ten moment jednak działa w widokach czatu, na liście kontaktów oraz na ekranie ustawień.


Tryb nocny ucieszy pewnie mnóstwo użytkowników. Białe tło potrafiło dawać po oczach, szczególnie wieczorami. Ciekawe, czy doczekamy się kiedyś pełnego Facebooka z czarnym tłem.

Opcja działa zarówno na Androidzie, jak i iOS. Nie ma również regionalnych restrykcji. Włączycie u siebie?

Źródło: XDA Developers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blueberry pisze:

Hmmmm… dziwne, u mnie nie działa (mess aktualny) na Moto G5 a u małżona tez na najnowszym messie i Moto G4 działa.

Angelika Borucka pisze:

Może dopiero wskoczy aktualizacja? Ja mam starego Zenfone’a 2 Laser i hula. No i pytanie, czy na pewno dobry księżyć? Bo wybór spory 😉

Blueberry pisze:

Dobry. Pomógł dopiero restart telefonu.

Tak. Jest dziwnie, nadal się przyzwyczajam.