Pożegnanie z Windows Phone

Mimo że już od dawna wiadomo, że platforma WindowsPhone jest martwa, to teraz stało się to oficjalne. Brak wsparcia dla użytkowników Windows 10, którzy zakupili swoje urządzenia, podczas gdy linia była jeszcze prowadzona, oznacza, że zostają oni porzuceni przez producenta i zmuszeni do migracji na inne platformy.

Po 10 grudnia 2019 roku Microsoft przestanie wspierać telefony z Windows 10. Sam producent zaleca przejście na platformy Android lub iOS. Ogłoszono, że zaprzestanie się darmowego wsparcia w postaci nowych aktualizacji zabezpieczeń, poprawek niezwiązanych z zabezpieczeniami, bezpłatnej pomocy technicznej lub aktualizacji zawartości od firmy Microsoft.

Microsoft nie poddaje się jednak, ponieważ chodzą słuchy, że prowadzone są prace nad platformą Windows 10, która miałaby obsługiwać składane ekrany lub urządzenia z dwoma ekranami. Urządzenia z podwójnym ekranem tworzone są pod nazwą Andromeda i mają stanowić łącznik między urządzeniami mobilnymi a PC. Pierwsze produkty z linii Surface były przedstawione już 6 lat temu, ale teraz firma Microsoft planuje stworzyć nową jakość. Poniżej przedstawiamy kilka projektów konceptowych przygotowanych przez Davida Breyer’a.

Nie wiem jak Wam, ale mnie na tę wieść się łezka w oku zakręciła. Mimo że nie jestem użytkowniczką Lumii już prawie od roku to jednak moja 730 DualSim przeszła ze mną wiele. Był to jeden z ostatnich modeli sprzedawanych jeszcze jako Nokia, był to mój drugi DualSim i działał bez zarzutu. System nie wieszał się, a telefon działał stabilnie. Sporo osób się śmiało, że to dzięki niewielkiej ilości wspieranych aplikacji i na pewno jest w tym ziarno prawdy. Była to największa bolączka użytkowników WindowsPhone. Nigdy nie doczekali się pełnej wersji Messengera czy Instagrama.

Mimo tych wszystkich wad moje 3 lata z Lumią wspominam bardzo dobrze, ale ciesze się też z powrotu na system Android. A wy macie jakieś wspomnienia związane z telefonami Lumia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *