Twitter przedstawia Super Follow

Monetyzacja Twittera nie jest najprostsza. Konta są darmowe, nie ma sprzedaży przez platformę i jedyne znaczące zyski mogą pochodzić z reklam. I choć klientów takim reklam nie brakuje, właściciele Twittera szukają dobrego sposobu na kolejny sposób zarobku platformy.

Najnowsze wiadomości mówią o opcji Super Follow, która umożliwi tworzenie treści premium na kontach użytkowników. Jak to ma działać?

Super Follow

Według założeń, ma to być opcja udostępniona użytkownikom Twittera, która pozwoli publikować treści o ograniczonym dostępie. Według poniższych mockupów, mogą tam być zarówno tweety, jak i ekskluzywne zniżki, dostęp do społeczności czy specjalnego newslettera. Subskrybenci dostaną też badge wspierającego. Wszystko to za miesięczną opłatą (najprawdopodobniej regulowaną przez twórcę).

Nie wiadomo na ten moment kiedy opcja ta się pojawi, ale zapewne niedługo. Na spotkaniu z inwestorami informacje o tym znalazły się w zakładce „What’s Next”.

Wśród pogłosek były wcześniej informacje o monetyzacji Tweetdecka na zasadzie subskrypcji. Opcja Super Follow wydaje się trochę bardziej przyjazna społeczności i zdecydowanie ciekawsza dla influencerów i twórców treści.

Co myślicie o tym projekcie? Są użytkownicy, którym moglibyście płacić za dostęp do tweetów?

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *