State of Play — pierwsza prezentacja Sony w tym roku

Wieczorem, 25 lutego 2021, odbyła się prezentacja Sony – State of Play, na której zobaczyliśmy kilkanaście zwiastunów do tytułów zmierzających na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Crash Banicoot 4: It’s About Time to kolejna odsłona przygód uroczego pomarańczowego skoczka. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One w październiku 2020, a już 12 marca 2021 pojawi się ulepszenie tytułu do nowej generacji konsol Xbox i PlayStation.

Returnal to horror strzelanka, która ma zadebiutować ekskluzywnie na PlayStation 5 ostatniego dnia kwietnia. Nowy zwiastun pokazał spory kawałek rozgrywki.

Knockout City to odpowiedź EA na Splatoons. Zabawna gierka, w której biegamy po dużej mapie i gramy w zbijaka ma się pojawić 21 maja 2021. Niedługo natomiast ma wystartować beta gry, gdzie użytkownicy PlayStation będą mieli do niej wcześniejszy dostęp.

Gra powstaje w ramach programu EA Originals, który każdego roku bierze pod skrzydła kilka projektów indie. W poprzednich latach były to takie tytuły jak A Way Out czy Sea of Solitude.

Co jeszcze?

Kena: Bridge of Spirits to zapowiedziana w zeszłym roku przygodówka. Premiera gry zapowiedziana jest na 24 sierpnia 2021. Jest to kolejny z ekskluzywnych tytułów PlayStation (gra ukaże się na PS4 i PS5).

Trzeci zwiastun z rozgrywką z Deathloop raczej nikogo nie zniechęcił. Gra tworzona jest przez Arkane Studios, które ma na swoim koncie serię Dishonored. (Studio jest też częścią grupy Zenimax, która aktualnie należy do rodziny Xbox Studios.) Premiera gry już 21 maja 2021, w pierwszej kolejności na PlayStation 5 oraz PC.

Ulepszona wersja Final Fantasy VII Remake wyląduje na konsolach PlayStation 5 już 10 czerwca. W zapowiedzi możemy zobaczyć graficzne porównanie wersji z obu generacji konsol.

Chcąc skorzystać z darmowego ulepszenia gry trzeba jednak pamiętać, by ją faktycznie kupić, bo wersja, którą pobrać będzie można w ramach PS+ nie dostanie tej aktualizacji.


Nawet najbardziej zagorzali fani Sony nie mogą powiedzieć, że prezentacja ta nie była rozczarowująca. Nie zobaczyliśmy zbyt wiele dat premier, a i nowych tytułów było jak na lekarstwo. Gracze najbardziej czekali na więcej informacji o kontynuacji Horizon Zero Dawn, albo jakąkolwiek zapowiedź nowej gry z serii God of War.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *