Pchnięcia kołem jako nowa miara kroków

Z radością przeczytałam, że kolejna aplikacja wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Dodano do niej funkcję, która pomoże prowadzić bardziej aktywny tryb życia. I jest to moim zdaniem niemała rewolucja.

 

Liczymy kroki, które się kręcą…?

Zacznijmy jednak od tego, że od kilku miesięcy jestem posiadaczką MiBand 2. Opaska sprawuje się doskonale poza jednym wyjątkiem. Kiedy poruszam się na wózku, po prostu wariuje. Doskonale rozumiem, że twórcy nie stworzyli jej dla osób niepełnosprawnych i opaska nie potrafi mierzyć pchnięć kołem. A raczej – próbuje. Często to, co wyświetla się na opasce jest dalekie od rzeczywistości. Po przejechaniu kilku lub kilkunastu km na opasce wyświetla się często wartość około 1500-2000 wykonanych kroków. Na szczęście MiBand nie ma problemu z liczeniem ich, kiedy poruszam się przy balkoniku. Koniec końców rzadko zwracam uwagę na to, ile zrobiłam kroków w ciągu dnia.

Oczywiście, my „wózkersi”, możemy korzystać z Endomondo i opcji „jazda na wózku”, ale osobiście nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę. Aplikacja ta liczy kalorie, dystans itp. ale oczywiście nie ma opcji liczenia pchnięć kołem. Kiedy korzystałam z Endomondo wydawało mi się, że traktuje ona jazdę na wózku jako jakiś sport np. bieganie czy pływanie. A to po prostu mój sposób poruszania się.

Jednak w ostatnim czasie pojawiła się alternatywa dla osób takich jak ja. Aplikacja Pedometer ++ w swojej najnowszej aktualizacji dodała „weelchair mode”. Dzięki niej liczenie kroków można zastąpić pchnięciami kół. Uruchomienie tej funkcji jest dziecinnie proste:

„Aby uruchomić tryb wózka, stuknij ikonę ustawień (wygląda jak koło zębate) w lewym górnym rogu ekranu i przewiń do opcji „weelchair mode” („Tryb wózka”) i włącz ją.”

 

 

Od zainstalowania i używania aplikacji dzieli mnie jednak jedna rzecz – wymaga ona Apple Watcha. Tylko na nim jest dostępny ten tryb. Mimo to uważam, że to pierwszy, duży krok w stronę potrzeb osób na wózkach. Z niecierpliwością czekam na pierwsze wieści od znajomych, którzy posiadają Apple Watcha i podzielą się ze mną informacjami o tym,  jak sprawuje się ta funkcja. Już odkładam na niego pieniądze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *