Netflix i premiery anime | 2/2021

Połowa roku jest już za nami. Na Netflixie ciągle pojawia się coraz więcej tytułów anime. Większość z nich jest jeszcze przed nami. Jeżeli z jakiegoś powodu ominęły Was nowości, jakie pojawiły się w tym serwisie, śpieszę z aktualizacją od połowy czerwca. W końcu jakoś sobie muszę zagospodarować czas pomiędzy pracą a zerkaniem, czy roczna siostrzenica nadal śpi. Nie bijcie mnie za mocno, jeżeli coś mi umknęło. Jednak ucieszę się, jak dopiszecie tytuły w komentarzach. No i wiecie, rok temu dodałam tytuły, które są już na Netflixie i które koniecznie trzeba zobaczyć. Link zostawiam tutaj.


Ah, te CHIŃSKIE bajki…

Anime to filmy animowane, które z mangą (japońskim komiksem przeznaczonym dla każdej grupy wiekowej) mają wiele wspólnego. Łączy je kilka kluczowych elementów, które możemy zauważyć już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim ta wyjątkowa estetyka obrazu. Bohaterowie zazwyczaj charakteryzują się dużymi oczami, małymi noskami i zawadiackimi, kolorowymi fryzurami. Oczywiście nie jest to twarda reguła.

Pewnie nie raz słyszeliście, że oglądacie bajki dla dzieci. Spokojnie, ja słyszę to bardzo często, kiedyś nawet z tego powodu zrobiłam sobie przerwę. Dziś tego żałuję, bo nikt nie będzie mi sugerował, co mogę oglądać a co nie i bardzo polecam ten stan. Sami Japończycy po prostu oglądają anime i nikt nie uważa tej sztuki za wspomniane przeze mnie wcześniej „bajki dla dzieci”. Nawet gatunków anime jest cała masa. Znajdziemy filmy i seriale przeznaczone typowo dla dzieci, młodzieży lub dorosłych. Nie brakuje także filmów dla całej rodziny, komedii, dramatów, a nawet horrorów. Anime jest po prostu dla każdego i warto się z tą myślą ostatecznie pogodzić (jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił).

Mobile Suit Gundam Hathaway (film)

Film Mobile Suit Gundam Hathaway opowiada bardzo ciekawą historię, która może Was wciągnąć bez reszty. Po buncie Chara powstaniu przeciwko Federacji Ziemskiej przewodzi niejaki Hathaway Noa. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Spotkanie z oficerem wrogiej armii i tajemniczą dziewczyną wszystko zmienia.

Jak to jest, że te dziewczyny potrafią tak namieszać…

Data premiery na Netflix: 1 czerwca
Studio: Sunrise | Czas trwania: 136 min.

Rekord of Ragnarok (sezon 1)

Sezon pierwszy Record of Ragnarok mam już za sobą. I pomimo kilku wad, jakie ten tytuł niewątpliwie posiada, jestem nim zachwycona. Na naszym serwisie pojawiła się już recenzja tego anime, którą możecie zobaczyć, klikając w ten link.

Fabuła anime od Netflixa jest wyjątkowa. Do walki przeciwko Bogom staje Trzynastka najpotężniejszych ludzi z różnych epok. Stawką tych pojedynków jest przetrwanie ludzkości i rezygnacja z pomysłu o jej zagładzie. Dlaczego? Ponieważ Rada Bogów postanawia przestać chronić ludzkość, twierdząc, że na ową ochronę na kolejne 1000 lat nie zasługuje. Pokonanie ich będzie trudne, ale nikt nie powiedział, że całkowicie niemożliwe.

Data premiery na Netflix: 17 czerwca 2021
Studio: Graphinica | Odcinki: 12

Godzilla Singular Point (sezon 1)

Jak reagujecie na słowo „Godzilla”? Bo mnie od razu przed oczami staje ta ukochana, najstarsza, którą oglądało się za dzieciaka. I o ile dobrze pamiętam, płakałam, kiedy inni ronili łzy, oglądając Titanica. W tym przypadku może być równie ciekawie i w jakiś wolny weekend chętnie się za niego wezmę.

Godzilla Singular Point to kolejne anime Netflixa o ciekawej fabule. Dwójkę bohaterów połączyła tajemnicza melodia. Teraz wspólnie muszą stanąć do walki z niewyobrażalną siłą, która zagraża całemu światu. Szykuje się całkiem porządna dawka ciekawej akcji!

Data premiery na Netflix: 24 czerwca
Studio: CG Orange | Odcinki: 13

The Seven Deadly Sins (sezon 5)

Nie mogłam się go doczekać! Choć czasowo brakuje mi godzin w dobie, wiem, że pierwszą wolną chwilę, jaka się pojawi, poświęcę właśnie na 5 sezon The Seven Deadly Sins. Meliodas wytatuowany na nodze już ma mi za złe, że jest dostępny na Netflixie od poniedziałku, a ja widziałam tylko odrobinę pierwszego najnowszego odcinka.

W tym sezonie serialu Ban przemierza czyściec w poszukiwaniu Meliodasa. King, Derieri i inni udają się do Podniebnego Amfiteatru, by uratować Elizabeth. Została ona porwana przez Estarossę. Miejmy nadzieję, że akcji nie zabraknie, a ostatni odcinek nie zakończy się w sposób, który wszystkich rozczaruje. Ostatnio skończyło się na moim „TO JUŻ OSTATNI ODICNEK?! ALE DLACZEGO?!”.

Data premiery na Netflix: 28 czerwca
Studio: Studio Deen | Odcinki: 24

Resident Evil: Infinite Darkness (sezon 1) 

Nowości, nowości, nowości. Pomyślałby kto, że będą takie nowości. Resident Evil: Infinite Darkness lub jak kto woli Resident Evil: Wieczny mrok to zapewne tytuł, na który czeka wielu z Was. Jest to nadchodzący serial anime stworzony przy współpracy Netflixa i firmy Capcom, która odpowiada za popularne gry o zombie.

W Resident Evil: Wieczny mrok, zobaczymy przygody Leona S. Kennedy’ego i Claire Redfield. Staną oni oko w oko z przerażającymi nieumarłymi potworami. Akcja dzieje się w roku 2006, kilka lat po dziwnym zdarzeniu, które zaczęło zmieniać ludzi w żywe trupy. To również jest tytuł, który wzbudza ogromne zainteresowanie i niepohamowaną ciekawość.

Data premiery na Netflix: 1 lipca
Studio: TMS Entertainment | Odcinki: 4

Beastars (sezon 2)

Tytuł, w którym koniecznie muszę narobić… sezon pierwszy. W końcu, w świecie, w którym przeróżne zwierzęta muszą żyć (w miarę w zgodzie) obok siebie, w jednym z łagodnych wilków obudziły się pragnienia drapieżcy. Gdyby tego było mało, w jego szkole dochodzi do morderstwa.

Gdyby z samego opisu mało było nietypowego scenariusza, dochodzi również do więzów pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt. Niby nietypowo, trochę dziwnie, ale z tego, co mi wiadomo, całkiem ciekawie.

Data premiery na Netflix: 15 lipca
Studio: Orange | Odcinki: 12

Masters of the Universe: Revelation (sezon 1)

Masters of the Universe: Revelation lub Władcy wszechświata: Objawienie zaoferują nam bardzo ciekawy spektakl podczas seansu.

Jest to sequel klasyka z lat 80. Główny bohater pomoże Wam przypomnieć, jak to było, kiedy z kukurydzianymi chrupkami patrzyliście w ekrany. No bo w latach 80. to mnie jeszcze na świecie nie było, a mam jedynie jakieś przebłyski z tego tytułu, które mogę określić na lata 97-98. Wróćmy jednak do fabuły. Po katastroficznej bitwie Erernia pogrąża się w chaosie. Teela wraz z nieoczekiwanym sprzymierzeńcem musi zapobiec unicestwieniu wszechświata.

Data premiery na Netflix : 23 lipca
Studio: Powerhouse Animation | Odcinki: 10

Transformers: Wojna o Cybertron: Trylogia: Królestwo (sezon 3)

Dwie części trylogii są już dostępne. Nadeszła kolej na ostatnią. Jakoś tak wyszło, że nie mogłam się doszukać większej ilości informacji, jednak udało mi się dokopać do oficjalnych plakatów i trailera.

Data premiery na Netflix: 29 lipca
Studio: Polygon Pictures | Odcinki: 6

Król szamanów (sezon 1)

Szamani są niezwykłymi jednostkami zdolnymi do komunikowania się z duchami, zjawami i bogami, które są niewidoczne dla zwykłych ludzi. Walka Szamanów – prestiżowy turniej, w którym szamani z całego świata walczą ze sobą, odbywa się co 500 lat. Zwycięzca zostaje koronowany na tytułowego Króla Szamanów. Posiadając ten tytuł, można wzywać Wielkiego Ducha i kształtować świat według własnego uznania. Pewnego wieczoru Manta Oyamada, zwykły uczeń gimnazjum, postanawia pójść na skróty przez miejscowy cmentarz. Zauważył samotnego chłopca siedzącego na nagrobku.

Zaprosił on Mantę do oglądania gwiazd z „nimi”. Zdając sobie sprawę, że „z nimi” odnosi się do duchów, Manta ucieka z przerażenia. Później chłopiec przedstawiał mu się jako Asakura, adept na szamana i zademonstrował swoje moce, łącząc siły z duchem 600-letniego samuraja Amidamaru. Wszystko po to, by uratować Mantę przed grupą bandytów.

Data premiery na Netflix: 9 sierpnia
Studio: Bridge | Odcinki: 13

Edens Zero (sezon 1)

Jeśli Edens Zero wygląda Wam jakoś znajomo, to dlatego, że pochodzi od twórcy Fairy Tail, Hiro Mashimy. Ogromną niespodzianką jest to, że Netflix był w stanie pozyskać globalne prawa do serialu anime. Będzie to bez wątpienia świetny dodatek do rosnącej biblioteki japońskiej sztuki na tym serwisie.

W Królestwie Granbell, w opuszczonym parku rozrywki, młody chłopiec Shiki spędził całe swoje życie wśród maszyn i animatroniki. Rebeka i jej koci towarzysza Happy to jedyni ludzie, jakich nasz bohater spotkał w ciągu 100 lat. Kiedy dom Shikiego staje się centrum buntu robotów, jego dalszy pobyt w nim staje się zbyt niebezpieczny. Dołącza do Rebeki i Happy’ego. Razem z nimi wyrusza na podróż w kosmos.

Data premiery na Netflix: 26 sierpnia
Studio: J.C. Stad | Odcinki: 25

Baki Hanma (sezon 1)

Serial Baki Hanma można traktować jako część czwartą serii Baki, która jest już dostępna na Netflixie. Jednak sądząc po komunikacie prasowym wydanym przez TMS Entertainment, wygląda na to, że zespół animatorów robi wszystko, by dać nam epicki finał fabuły Baki Hanma.

W wielkim finale, Baki Hanma w końcu zmierzy się ze swoim ojcem w śmiertelnej walce. Tylko po to, by ustalić, kto jest najsilniejszym i najlepszym zawodnikiem sztuk walki na świecie.

Data premiery na Netflix: 2021
Studio: TMS Entertainment | Odcinki: X

Spriggan (sezon 1)

Pozostające na Ziemi artefakty dawnej cywilizacji (która tak naprawdę zniszczyła samą siebie) skrywają niebezpieczną moc. Zadaniem agentów korporacji ARCAM jest zadbać o to, by nie wpadły w niepowołane ręce. Jedną z elitarnych eskadr żołnierzy, jakie zobaczymy na naszych ekranach, zwana jest Sprigganami.

Gotowi?

Data premiery na Netflix: 2021
Studio: David Production | Odcinki: X

Thermae Romae Novae

Niszowa komediowa przygoda Mari Yamazaki o tytule Thermae Romae Novae opowiada historię o podróżującym w czasie rzymskim architekcie. Taki scenariusz wręcz MUSI rozśmieszyć wszystkich fanów anime. Nie powiem, ciekawi mnie to rozwiązanie.

Rzymski architekt imieniem Lucjusz ma problem, o którym niebawem się dowiemy. Pewnego dnia odkrywa stary tunel, który prowadzi do nowoczesnej japońskiej łaźni. Zainspirowany tym, co zobaczył, Lucjusz postanawia otworzyć własne spa, nazywając je Roma Thermae.

Data premiery na Netflix: 2021
Studio: NAZ | Odcinki: X

Vampire in the Garden (sezon 1)

Jedna z nich jest człowiekiem i marzy o grze na skrzypcach. Druga jest wampirem i chce zobaczyć świat. Na drodze do ich marzeń stoi pełne podziałów społeczeństwo. Co z tego wyniknie? Ja jeszcze nie wiem, jednak z chęcią się dowiem podczas premiery, która ma się odbyć jeszcze w tym roku. Zatem czekam!

Data premiery na Netflix: 2021
Studio: WIT Studio | Odcinki: X

Na bank czegoś brakuje!

Tak jak wspomniałam na samym początku, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że coś mi umknęło. Jednak nie bijcie mnie za mocno za to, co nie pojawiło się powyżej. Jedyne, o co poproszę, to o wspomnienie w komentarzach o tytułach, które się pojawią, a których zabrakło. Podejrzewam, że wielu z nas (redakcja + Wy) chętnie się dowie, co jeszcze nas czeka do końca roku. Ilość anime na Netflixie z roku na rok jest coraz większa. Dlatego przyznaję, że bardzo mnie to cieszy. Lubię płacić za coś, co mi odpowiada (miejsce na śmiech).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zakius pisze:

zanim w ogóle ogłoszą, że coś łaskawie będą mieć w ofercie to zdążysz już to obejrzeć, taka to z nimi robota
a później zdziwienie, że sięgamy po alternatywne źródła…

Tsumi pisze:

Jeżeli ktoś nie ma czasu, by być na bieżąco z nowościami, to „opóźnienie” Netflixa nie będzie mu przeszkadzać. 😉😊