Nowy system Samsunga

Samsung w asyście Google pojawił się na targach MWC 2021. Producent nie ogłasza jeszcze nowego Galaxy Watch, ani nawet tego, jak będzie nazywać się nowa seria (nieoficjalnie mówi się o Wear). Oficjalne informacje pojawią się jeszcze tego lata podczas wydarzenia Samsung Unpacked. Tymczasem mogliśmy poznać najnowsze oprogramowanie. Mowa o One UI Watch.


Galaxy Watch w połączeniu z systemem operacyjnym One UI Watch ma za zadanie wprowadzić zupełnie nowe doświadczenia i korzyści, płynące z użytkowania smartwatchy. Samsung głównie skupił się nad nową platformą, która oferuje lepszą responsywność, dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii, integrację z konsekwentnym i dokładnym czujnikiem mierzącym parametry zdrowia. Gdyby tego było mało, użytkownicy mają uzyskać pełną dowolność i łatwość w dostępności do aplikacji oraz najpopularniejszych serwisów.

Samsung chce stworzyć oprogramowanie idealne, które będzie całkowicie spójne i charakterystyczne dla danej serii. Nowy system One UI Watch jest oparty o znacznie odświeżony Wear OS od Google. Podobnie jak w smartfonach Galaxy, finalna wersja oprogramowania stanie się wizualną nakładką.

Kiedy możemy się go spodziewać?

Najnowszy smartwatch Galaxy Watch 4 będzie pierwszym smartwatchem, w którym zostanie zainstalowany One UI Watch. Jego sprzedaż po zaprezentowaniu na Galaxy Unpacked może rozpocząć się już w sierpniu. Powoli zaczynam sobie ostrzyć na niego pazurki, jednak nie wiem, czy na mój nadgarstek nie będzie nieco za duży…

Możliwości nowego systemu operacyjnego Samsunga

Wspomniany wcześniej Galaxy Watch 4 w połączeniu z One UI Watch pozwoli użytkownikom na komfortowe korzystanie z funkcji eSIM. Co to dla nas oznacza? Że będziemy mogli używać smartwatcha bez potrzeby posiadania w pobliżu naszego smartfona. Funkcja pozwala na zdalne odbieranie i prowadzenie rozmów bezpośrednio z zegarka. Będziemy mogli także korzystać z szybkiej łączności LTE (np. do słuchania muzyki ze Spotify). Tego mi było trzeba!

Nie tylko Spotify będziemy mogli obsługiwać na zegarku. Pełne wsparcie Google dla nowego systemu sprawi, że zaistnieje możliwość korzystania z wielu aplikacji na Androida, również ze sklepu Google Store. Pojawi się również automatyczna instalacja aplikacji, które zainstalujemy na smartfonie. Oczywiście mowa o tych, które posiadają swoje odpowiedniki dedykowane do obsługi na smartwatchach.

Będzie ciekawie z One UI Watch

Zarówno telefon jak i smartwatch będą oferować współdzielenie listy zablokowanych kontaktów. Bez względu na to, na którym urządzeniu wykonamy taką operację, wszystko zsynchronizuje się automatycznie. A gdyby było Wam mało ciekawych informacji dotyczących zegarka od Samsunga, jest coś jeszcze. Użytkownicy otrzymają opcję samodzielnego tworzenia tarczy za pomocą dedykowanego kreatora. Będzie on dostępny jedynie dla tegorocznego modelu Galaxy Watch 4 oraz nowszych.

To jak, zostaliście właśnie przekonani do nadchodzącego modelu? Czy te, których używacie aktualnie, w zupełności Wam wystarczą?

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *