MythBusters: The Game | recenzja prologu

Do dziś pamiętam, jak spędzałam wiele godzin przed telewizorem tylko dlatego, by zobaczyć nowy odcinek Pogromców Mitów. Poruszali tam kwestie na tyle czasami dziwne, że głowa mogła rozboleć. Niemniej wyjaśniali sprawę w tak interesujący (no i naukowy) sposób, że z niecierpliwością czekało się na kolejne mity do obalenia. Byte Barrel oraz Movie Games postanowili przenieść to wszystko na ekrany komputerów pod postacią gry. MythBusters: The First Experiment to dostępny już na platformie Steam prolog, w który możecie zagrać całkowicie za darmo. Miałam taką okazję, więc do dzieła!


MythBusters: The Game, której nazwa dokładnie brzmi MythBusters: The Game – Crazy Experiments Simulator to polska gra symulacyjna FPP. Została stworzona na podstawie serialu popularnonaukowego MythBusters: Pogromcy mitów, który emitowano na kanale Discovery Channel. Serial doczekał się 18 sezonów i rzeszy fanów. Cały projekt opracowało studio Byte Barrel dla firmy Movie Games. Pierwszy epizod jest dostępny na platformie Steam od 5 maja 2022. Premierę pełnej wersji gry zaplanowano na 8 czerwca 2022. Rozgrywka opiera się na schemacie znanym z telewizyjnego odpowiednika. Dokładnie skupia się na badaniu różnych mitów oraz przeprowadzaniu obalających lub potwierdzających je eksperymentów.

Przedsmak tego co nas czeka

Całą rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, co pozwala nam całkowicie wcielić się w tytułowego, sprytnego i mądrego Pogromcę Mitów. Przeprowadzanie szalonych eksperymentów i tworzenie własnych odcinków z testów to coś, o czym każdy kiedyś przez chwilę pomarzył, oglądając tę serię na Discovery Channel. Na pierwszy rzut oka już w pierwszym, dostępnym eksperymencie mamy bardzo dużo możliwości. Po czym to wywnioskowałam? A no po tym, co przedstawiają nam poszczególne misje. Wybieramy w nich do każdego odcinka jednego z Pogromców Mitów, który przy końcowej fazie tworzenia odcinka doda nam punkty.

Kreatywna zabawa

MythBusters: The Game powstały na podstawie popularnonaukowego serialu pod chwytliwą i raczej wszystkim doskonale znaną nazwą Pogromcy mitów, pozwala nam rozwijać się w sposób kreatywny. Więc jeżeli chcecie, by Wasze dzieci lub młodsze rodzeństwo czerpało z gier coś ciekawego, śmiało możecie im polecić MythBusters. W trakcie rozgrywki skupiamy się na badaniu mitów oraz interesujących eksperymentów, które zastanawiają prawie całą ludzkość. W każdym kolejnym odcinku (tak to możemy ująć) przechodzimy poprzez różne etapy tworzenia. Zaczynamy od planowania i całej realizacji, docierając do końcowego projektu i montowania filmu dla publiczności.

Do dyspozycji otrzymujemy sporą ilość narzędzi, przedmiotów oraz maszyn, które tylko czekają w gotowości, by ich użyć przy eksperymencie. Cały czas na bieżąco widzimy wzrost naszej popularności, a także stan konta. Jak w prawdziwym życiu: jeżeli rośnie, cieszy najbardziej. Możemy przez to zauważyć nasz postęp w grze, co daje niemałą satysfakcję.

Kilka dodatkowych kwestii

Jeśli chodzi o szatę graficzną gry, to tak naprawdę nie można się za bardzo do niej przyczepić. Naszym oczom ukazuje się w postaci trójwymiarowej i całkiem realistycznej, przy czym jest także, najzwyczajniej w świecie prosta. We wszelkie interakcje możemy wejść z prawie każdą maszyną czy przedmiotem. By nie było zbyt nudno, możemy je również modyfikować na wszelakie sposoby. MythBusters: The Game fabuły jako tako nie zawiera (co wnioskuję po pierwszym darmowym eksperymencie). Naszym zadaniem jest po prostu brnięcie do przodu, zbierając po drodze jeszcze większą sławę. Przy okazji można nauczyć się nowych rzeczy, co pozwala rozwijać kreatywność i troszkę podnosi nas na duchu jak mamy zły dzień.

Pozostaje nam czekać na premierę pełnej wersji gry, by sprawdzić, co jeszcze może na nas czekać!

Dziękujemy Movie Games za dostarczenie kodu recenzenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *