Achilles: Legends Untold we wczesnym dostępie

Pierwsza gra studia Dark Point GamesAchilles: Legends Untold, wczoraj weszła w fazę wczesnego dostępu. W grze znajdziemy izometryczną rozgrywkę z silnym akcentem na walkę opartą na umiejętnościach oraz własny system SI (GAIA) umożliwiający inteligentne zachowanie i współpracę wrogów. Ma to zapewnić graczowi wyzwania w trakcie podróży przez Grecję i Podziemia.


Z myślą o graczach szukających bardziej zespołowej rozgrywki Achilles: Legends Untold oferuje dodatkowy tryb współpracy. Można w nim zmierzyć się z najbardziej przerażającymi potworami starożytnej Grecji wspólnie ze znajomym.

W fazie wczesnego dostępu Dark Point Games planuje regularne aktualizacje Achilles: Legends Untold wprowadzające nowe funkcje, bossów i lochy.

Gra jest dostępna na platformie Steam w cenie 71,99 złotych. Gracze mogą zakupić grę i dołączyć do serwera Discord, by otrzymywać najświeższe informacje.

Więcej o grze

Achilles: Legends Untold to izometryczna gra RPG akcji, silnie inspirowana gatunkiem souls-like oraz klasycznymi grami hack & slash. Polegając na surowej sile Achillesa, gracze mierzą się z legendarnymi postaciami i stworzeniami z Iliady Homera. Odkryją również starożytną Grecję poprzez bogatą fabułę i narrację środowiskową, podążając do bram Troi i poza nie.

Pragnąc stworzyć przystępną, jednak wymagającą rozgrywkę, studio projektowało walki z myślą o taktyce rodem z gier typu souls-like, ale w sposób, który nie stanowiłby bariery dla nowych graczy. Dzięki temu grą mogą cieszyć się zarówno weterani Souls, jak i nowi gracze.

Z myślą o tych, którzy wolą walczyć ramię w ramię ze znajomymi, gra oferuje także rozbudowany tryb współpracy z generowanymi proceduralnie lochami. Dzięki temu możecie wraz ze znajomymi nieustannie szlifować swoje umiejętności.

Rozgrywka zawiera oparty na umiejętnościach system walki, elementy RPG oraz zarządzanie zasobami. Zbieramy surowce, by wykuwać nowe śmiercionośne bronie i mocne tarcze, które pozwolą Achillesowi osiągnąć pełnię potencjału. Staniemy się coraz silniejsi i bardziej zaradni z każdą odblokowaną zdolnością. Musimy przygotować się na nowe wyzwania, ponieważ nie tylko Achilles przyswaja nowe sztuczki w trakcie swojej podróży.

Achilles: Legends Untold zawiera innowacyjny system GAIA, który sprawia, że postaci sterowane przez SI zachowują się realistycznie i współpracują w nieprzewidywalny sposób. Weźmiemy udział w immersyjnych bitwach, w których potwory dostosowują się do naszego stylu gry. Próbują wtedy różnych strategii lub tworzą zasadzki – wszystko dzięki wykorzystaniu tego nowoczesnego, autorskiego systemu.

źródło: informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *