AirportSim i Airbus łączą siły

AirportSim to tworzony na komputery PC oraz konsole Xbox Series X/S, nowoczesny symulator pracy obsługi naziemnej lotniska. Za produkcję odpowiada nasze rodzime, utalentowane polskie studio deweloperskie MS Games. Studio właśnie nawiązało owocną współpracę z jednym z największych producentów samolotów na świecie – firmą Airbus.


Udostępniona licencja ze strony koncernu lotniczego daje twórcom możliwość umieszczenia w grze modeli 3D swoich najbardziej rozpoznawalnych maszyn. Spotkacie na swoich ekranach latające w przestworzach maszyny, które swoimi gabarytami i mocą zapierają dech w piersiach!

Entuzjaści gier symulacyjnych, dodatkowo będący fanami szeroko pojętego lotnictwa, przywiązują dużą uwagę do realizmu. Ważne dla nich jest zachowanie wrażenia, że wykonywana przez nich czynność w grze jest jak najbliższa tej podejmowanej przez specjalistów w realnym świecie. Duży wpływ na poczucie realizmu w tego typu grach ma również obecność licencjonowanego sprzętu.

Dlatego jesteśmy przekonani, że jedna z najpopularniejszych marek samolotów na świecie to coś czego właśnie oczekują nasi odbiorcy.

– mówi CEO MS Games, Mateusz Stabryła.

Samoloty będą odtworzone z niezwykłą pieczołowitością. Developerzy z MS Games tworząc modele maszyn bazują nie tylko na zdjęciach i rysunkach technicznych, ale też regularnie wizytują m.in. lotniska. Dzięki temu zespół może zapoznać się z każdym szczegółem maszyn, które później trafiają do AirportSim.

Klikając w ten link dowiecie się jeszcze więcej o zbliżającej się produkcji polskiego studia. Znane z tworzenia świetnych symulatorów, tym razem postanowiło stworzyć tytuł, pozwalający graczowi poczuć się, jak prawdziwy pracownik lotniska. Gracze będą tu odpowiedzialni za niemal każdą czynność, którą wykonuje obsługa naziemna na lotnisku. Od pomocy przy lądowaniu po wypchnięcie samolotu.

Airbus to jeden ze światowych liderów produkcji samolotów, które każdego dnia przemierzają cały świat transportując setki tysięcy osób. Samoloty tej firmy cieszą się niesamowitą popularnością wśród miłośników lotnictwa. Dzięki grze AirportSim pojawi się kolejna okazja do obcowania z tymi maszynami. Tym razem w świecie wirtualnym. Gracze będą mogli obejrzeć różne modele samolotów z każdej strony, a dodatkowo zająć się ich obsługą. Co będą mogli? Między innymi wykonać załadunek bagaży czy przeprowadzić tankowanie.

źródło: informacja prasowa MS Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *