Finał 11. edycji MasterChef – AGD od Samsung w centrum akcji

Przed nami finał 11. edycji MasterChef – programu, w którym kucharze amatorzy zamieniają się w prawdziwych mistrzów gastronomii. W kulinarnych wyzwaniach, na przestrzeni wszystkich odcinków, uczestników wspierały urządzenia AGD od Samsung. Marka, po raz kolejny, została parterem edycji.


W finałowym odcinku programu MasterChef, którego emisja zaplanowana jest na niedzielę 4 grudnia 2022, zmierzy się ze sobą 4 uczestników. Wcześniej, by dostać się do finałowej 15-nastki wybrańców, musieli pokonać setki konkurentów z całego kraju. Na uczestników tej edycji czekało wiele kulinarnych wyzwań, a także pewne nowości w programie. Jak zwykle nie zabrakło wyrafinowanych dań, których smak oceniało dobrze znane fanom formatu jury w składzie: Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran. Jednak nawet największe kulinarne talenty potrzebują wsparcia w postaci niezawodnego AGD. O tę jakże ważną kwestę – podobnie jak przy okazji poprzednich edycji – zadbał Samsung.

Najlepsze efekty pieczenia w krótkim czasie

Zadania, które otrzymują uczestnicy wymagają nierzadko różnego rodzaju obróbki termicznej. Wszystko po to, by na talerzu stworzyć idealną kompozycję. Jednoczesne pieczenie, gotowanie i smażenie to prawdziwy popis podzielności uwagi. Zaletą rewolucyjnego piekarnika Samsung Dual Cook Flex jest jego wyjątkowa konstrukcja. Jako pierwszy piekarnik na rynku pozwolił na pieczenie dwóch potraw jednocześnie. Dzięki specjalnemu separatorowi możemy piec w tym samym czasie tak różne dania jak ryba i sernik, w dwóch odmiennych trybach i temperaturach, bez ryzyka przenikania się zapachów. Innowacyjne dzielone drzwi Flex Door pozwalają na otwarcie tylko górnej części urządzenia, pozostawiając dolną komorę szczelnie zamkniętą. Dzięki temu możemy doglądać dania, które pieką się na pierwszym poziomie bez ingerencji w drugą, dolną strefę pieczenia. To szczególnie istotne, gdy jednocześnie pieczemy na przykład pieczeń wymagającą podlewania i ciasto, które jest wrażliwe na zmianę temperatury i potrzebuje dłuższego czasu pieczenia.

Świeżość produktów przede wszystkim

Aby sprostać kulinarnym wyzwaniom potrzebujemy pojemnej lodówki, w której zmieszczą się wszystkie potrzebne produkty. Ich doskonała świeżość jest podstawą, jeśli chcemy cieszyć się idealnym smakiem i aromatem potraw. Dzięki technologii SpaceMax, zastosowanej w lodówkach Samsung, zyskujemy dodatkową przestrzeń wewnętrzną przy zachowaniu standardowych wymiarów zewnętrznych urządzenia. Jednocześnie, za sprawą technologii Twin Cooling Plus optymalizującej temperaturę i wilgotność w lodówce oraz zamrażarce, żywność pozostaje soczysta i świeża nawet dwa razy dłużej.

Poza piekarnikami Dual Cook Flex i lodówkami Samsung, uczestnicy korzystali również z płyt gazowych Samsung.

Emocje 11. edycji MasterChef sięgną zenitu już w tę niedzielę 4 grudnia. O godzinie 20:00 kucharze-amatorzy powalczą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *