20 lat minęło jak jeden dzień – 20-lecie marki Xbox

Czy pamiętacie, jak po raz pierwszy graliście na Xboxie? Dokładnie 20 lat temu oznaczało to podłączenie konsoli trzema (lub więcej!) kablami do telewizora. Gry zamawiano w przedsprzedaży, a później musieliśmy stanąć w kolejce w ulubionym sklepie, by móc je odebrać. Patrzyliśmy na rozgrywkę w rozdzielczości 640 x 480, a do dyspozycji otrzymaliśmy tylko 8 GB miejsca i 64 MB pamięci. I albo grałeś sam, albo z przyjacielem siedzącym obok Ciebie na kanapie. Tak wspomina swoje chwile z pierwszym Xboxem Lawrence Hryb, aka „Major Nelson”


Niestety nie należałam do grona szczęśliwych posiadaczy pierwszej generacji. Jednak w 100 % zgadzam się z tym, jak wyglądało przygotowanie do gry. O rozgrywce online mogliśmy tylko pomarzyć. Przy okazji, Lawrence Hryb przypomniał również, że swoje 20-lecie obchodzi także seria Halo. Jesienią tego roku ukaże się kolejna odsłona serii, której wydawcą jest Xbox Games Studios Halo Infinite.

Różnice na przestrzeni lat

Przez 20 lat technologia znacznie ruszyła do przodu, a granie na konsoli mocno się zmieniło. Nowoczesne konsole takie jak Xbox Series X|S, wspierają rozdzielczość 4k i tryb HDR. Urządzenia te oferują nawet do 120 fps-sów, także często dla gier wydanych na oryginalnego Xboxa z 2001 roku. W grze wieloosobowej możemy mierzyć się i współpracować z ponad 100 milionami graczy. Platforma oferuje także Xbox Game Pass, dzięki któremu możemy grać w każdą z kilkuset dostępnych tytułów. Co miesiąc do biblioteki XGP dodawane są nowe tytuły, co zachęca graczy do przedłużania subskrypcji.

Co Microsoft przygotował na 20-lecie Xboxa?

Aż trudno uwierzyć, że to właśnie w tym roku mija już 20 lat. Z tej okazji Microsoft przygotował dla graczy limitowaną serię ubrań Xbox Gear Shop. Znajdziemy tam koszulki, czapki, torby, oraz kubki z logiem Xbox lub Master Chief.

Dodatkowo otrzymujemy dostęp do zestawu darmowych tapet na konsole, telefon oraz komputer. Każda z nich dostępna jest pod tym linkiem.

Microsoft zestawił także wszystkie najlepsze gry, które miały największy wpływ na rozwój marki. W ramach świętowania, część z nich została przeceniona. Pełną listę tytułów znajdziecie tutaj. Istnieje również możliwość zapisania się do Xbox FanFest, aby być na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami oraz promocjami w sklepie.

Bym zapominała wspomnieć! Przy ostatniej aktualizacji konsoli Xbox Series X|S, zostały dodane dynamiczne tła. Jedno z nich nawiązuje do pierwszego Xboxa. Czuję, że jeszcze wiele niespodzianek przed nami.

Świętowanie 20-lecia Xboxa będzie trwało do 15 listopada 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *