Wielki krok dla pieskości. Już 3 listopada Space Tail zabierze psich astronautów w kosmos!

65 lat po pierwszym wysłaniu psa w kosmos, studio Longterm Games oddaje hołd czworonożnym pionierom wypraw do ostatecznej granicy Ziemi. Space Tail: Every Journey Leads Home to wypełniona łamigłówkami i akcją gra platformowa o drodze powrotnej na Ziemię. Tytuł pojawi się na PC oraz konsolach Nintendo Switch.


Space Tail: Every Journey Leads Home to platformówka 2.5D. Gracze wcielą się Beę, suczkę zagubioną w kosmosie, próbującą wrócić do ziemskiego domu. Jako psia astronautka pozna różne obce gatunki i spróbuje się z nimi porozumieć najlepiej, jak tylko potrafi. Jak? Turlając, bawiąc się, szczekając i nawiązując wiele innych interakcji, które pomogą jej zdobyć nowych przyjaciół (lub zirytować bardziej nerwowych kosmitów).

Bea będzie potrzebowała każdej pomocy, by rozwiązać łamigłówki i zbadać niebezpieczne tereny. Jej psie zmysły będą niezbędnym narzędziem w trakcie przedostawania się przez kręte środowiska planet i odkrywania bajecznych krajobrazów. Od razu odpowiadamy – gra posiada specjalny przycisk, który pozwala pobawić się z Beą!

Znów w kosmosie!

Równo 65 lat przed premierą Space Tail pierwszy pies, Łajka, wyruszyła w kosmos, umożliwiając w ten sposób ludziom eksplorację przestrzeni poza ziemską atmosferą. Ekipę Longterm Games tworzą “psiarze”, dlatego wszyscy przyłożyliśmy szczególną wagę, by protagonistka tytułu była zwykłym psem, a nie superbohaterem w psiej skórze. Widać to również w mechanice gry. Bea może wykorzystywać swoje zmysły: węchu, smaku, wzroku i słuchu w celu rozwiązywania zagadek, a także robić pocieszne psie rzeczy, za które wszyscy uwielbiamy naszych czworonogów – turlać się, szczekać na przedmioty, kopać lub łapać własny ogon.

mówi Albert Rokicki, prezes Longterm Games.

Kluczowe cechy gry

Space Tail pojawi się na PC przez platformę Steam oraz na konsolach Nintendo Switch. Wszystko dzięki wydawcy Red Deer Games) już 3 listopada 2022.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *