Niższe rachunki za prąd – postaw na energooszczędne AGD od Samsung

Jak pokazują statystyki, koszty energii elektrycznej stale rosną. Rachunek za prąd w 2022 roku wzrósł o około 24% w stosunku do roku 2021. Obecnie średnia cena 1kWh w Polsce wynosi 0,77 PLN. W trosce o wysokość rachunków i poziom zużycia energii w domu warto wyposażyć go w energooszczędny, a zarazem inteligentny sprzęt.


W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost cen energii. Roczny koszt jednej megawatogodziny prądu w 2020 roku wynosił na giełdzie 252 PLN. W 2021 roku osiągał on wysokość nawet 1300 PLN. Z kolei 16 sierpnia 2022 na Towarowej Giełdzie Energii cena za MWh wyniosła aż 1634,57 PLN. Zdaniem ekspertów podwyżkę rachunków za prąd najbardziej odczujemy w przyszłym roku. Przewidują oni wzrost ceny energii elektrycznej jeszcze o co najmniej kilkadziesiąt procent. Główną przyczynę stanowi zwiększenie kosztów węgla i gazu, które są używane do produkcji prądu. Co zrobić, by uchronić się przed dużymi rachunkami za energię elektryczną?

Czyste pranie i czysta oszczędność

Zadaniem inteligentnych urządzeń AGD Samsung jest nie tylko ułatwienie nam ich codziennej obsługi, ale także oszczędzanie energii. Nie jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych codziennych czynności, takich jak np. pranie, ale możemy upewnić się, że będą one bardziej ekologiczne, a zarazem bardziej oszczędne.

Wśród programów w pralce Samsung AI Control znajdziemy Pranie Optymalne AI, które dostosowuje długość cyklu, ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia. Technologia QuickDrive pozwala na skuteczne pranie w nawet o 50% krótszym czasie. Ponadto oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii). Ponadto, dzięki EcoBubble, możemy obniżyć temperaturę prania – bez obaw o efekty – co dodatkowo przełoży się na oszczędność energii. Z kolei suszarki, dzięki technologii OptimalDry wykorzystującej czujniki wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia, na bieżąco dostosowują czas suszenia chroniąc ubrania i oszczędzając energię elektryczną. Zarówno pralki, jak i suszarki dostępne są w najwyższej klasie energetycznej – A oraz A+++.

Zastosowany w pralkach, pralko-suszarkach oraz suszarkach silnik Digital Inverter zapewnia ciche oraz wydajne działanie urządzeń, zużywając przy tym mniej energii niż tradycyjne silniki. Samsung objął ten silnik aż 20-letnią gwarancją.

Skorzystaj z promocji Samsung już teraz

Z pomocą pralek i suszarek Samsung możemy pozytywnie wpływać na ilość zużywanego prądu, oszczędzając jednocześnie pieniądze. Teraz, biorąc udział w promocji, przy zakupie pralki, pralko-suszarki lub suszarki, możemy otrzymać zwrot na konto.

Przy zakupie wybranej pralki lub suszarki Samsung – aż do 750 PLN zwrotu.
Przy zakupie zestawu złożonego z pralki i suszarki – aż do 1500 PLN zwrotu.

Wystarczy, że po zakupie zostawisz opinię o produkcie i zarejestrujesz zgłoszenie, a zwrot trafi na Twoje konto.

Promocja trwa od 14 września do 31 października 2022 lub do wyczerpania puli zwrotów.

Szczegółowe zasady promocji Samsung znajdują się na stronie pralki.samsung.pl.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *