W Enlisted zaczyna się bitwa o Pacyfik

Darkflow Software i Gaijin Entertainment ogłaszają wprowadzenie dużej aktualizacji o nazwie Pacific Ocean do wojskowej strzelanki wieloosobowej Enlisted. Nowa kampania ma za zadanie wiernie odtworzyć bitwy, które toczyły się na Pacyfiku w trakcie II wojny światowej. To między innymi ryzykowne lądowania na wyspach z użyciem czołgów amfibijnych i wsparciem lotniczym, a także zacięte walki piechoty i pojazdów opancerzonych w tropikalnej dżungli z dużą liczbą wodnych przeszkód.


Japońska armia po raz pierwszy pojawia się w Enlisted, a dzięki temu gracze będą w stanie użyć wielu unikatowych broni oraz pojazdów z jej arsenału. Zaczyniemy od modyfikacji karabinu Ariaska i ręcznych min Shitotsubakurai, a skończymyna samolotach bojowych Zero i lekkich czołgach Ha-Go. Ponad połowa amerykańskiego wyposażenia z tej kampanii do tej pory również nie była dostępna w Enlisted. Wśród tych elementów są australijski pistolet maszynowy Owen Mk.1-42 i samobieżne działo przeciwlotnicze M13 MGMC. Gra zyskała także nową taktyczną opcję, czyli pęd z bronią do walki wręcz przypominający słynne ataki banzai. Równie spektakularną nowością są granaty z ładunkiem fosforowym. Wszystkie te bronie mają być wykorzystane w nowych misjach, które rozgrywają się na wybrzeżach słynnego Guadalcanal, a także na wyspie Gavutu.

Chcecie polatać?

Lotniskowce były w istocie główną siłą na Pacyfiku podczas II wojny światowej i podobnie jak hydroplany były szeroko wykorzystywane przez obie strony. Teraz po raz pierwszy pojawiają się w Enlisted. W nowej kampanii lotniskowce będą stanowiły wsparcie lotnicze. Gracze będą mogli na nie wrócić, by dokonać napraw lub uzupełnić amunicję. Podczas desantu pilotów osłaniać będzie artyleria przeciwlotnicza okrętów. Japonię reprezentuje w grze lotniskowiec Shokaku, natomiast Stany Zjednoczone korzystają z Saratogi. Hydroplany startują i lądują bezpośrednio z wody.

Najnowsza aktualizacja znacząco poprawia też optymalizację działania gry. Od teraz działa ona stabilnie w 120 FPS w rozdzielczości natywnej 4K na Xbox Series X w trybie Wysokiej Wydajności. Wsparcie variable refresh rate (VRR) pozwala grać tak komfortowo, jak tylko jest to możliwe (z FPS na poziomie ponad 60) w trybie Wysokiej Jakości na konsolach nowej generacji na telewizorach ze wsparciem VRR. Zespół planuje także doprowadzić od osiągnięcia stabilnych 60 FPS na konsolach poprzedniej generacji. Wszystkie te usprawnienia zostały wprowadzone, by zoptymalizować algorytmy i bardziej racjonalnie wykorzystywać dostępne zasoby sprzętowe. Wydajność gry na PC również została poprawiona.

Jednocześnie update upiększa grę, wprowadzając bardziej efektowną roślinność rysowaną w dużych odległościach. Zobaczymy efekt odległej mgły oraz ulepszone technologie związane z renderowaniem powierzchni wody, odbiciami i załamaniem światła. Falowanie wody, efekt piany, reakcja na deszcz, nowe refleksy… To wszystko można już zobaczyć na zbiornikach wodnych we wszystkich kampaniach Enlisted.

Na koniec dodano nowe bronie i pojazdy do pozostałych pięciu kampanii Enlisted. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie gry.

źródło informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *