Nowości iRobot: najbardziej zaawansowany robot 2w1 oraz aktualizacje iRobot OS 5.0

Pierwszy w pełni bezobsługowy robot odkurzająco-mopujący, który całkowicie unosi nakładkę mopującą. Mowa o Roomba Combo j7+, który w tym samym czasie odkurza i mopuje bez ryzyka zamoczenia dywanu. iRobot OS 5.0 sprawia, że roboty Roomba serii j7 rozpoznają więcej przedmiotów. Daje ona również lepsze możliwości personalizacji i obsługi głosowej w całej gamie produktowej.


iRobot zaprezentował najbardziej zaawansowanego robota odkurzająco-mopującego Roomba Combo j7+. Dodatkowo firma wprowadza przemyślane aktualizacje systemu operacyjnego iRobot OS. Najnowszy produkt został zaprojektowany z myślą o domach, w których występują różne rodzaje podłóg. To m.in. dywany, wykładziny oraz podłoża twarde. Roomba Combo j7+ wyróżnia się na tle innych robotów 2w1 tym, że odkurza i mopuje w jednym cyklu, oszczędzając tym samym czas. Jest to możliwe dzięki nakładce, która podnosi się na wierzch robota, gdy wykryje on podłogę miękką. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w kategorii produktowej. Z kolei iRobot OS 5.0 zwiększa inteligencję oraz możliwości personalizacji w całej gamie produktowej marki. Dzięki niemu wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej roboty zaoferują przemyślane rozwiązania dla właścicieli zwierząt, rodzin oraz tych, który potrzebowali większej kontroli nad procesem sprzątania. 

Rozwiązania przyszłości

iRobot OS wprowadza inteligencję, która napędza roboty. Powołuje do życia przemyślane i inteligentne rozwiązania, które rozumieją dom oraz styl życia użytkownika, by roboty były wartościowymi i zaufanymi partnerami w domu. Roomba Combo j7+ idealnie łączy inteligencję iRobot OS z doskonale zaprojektowanym urządzeniem, by dać użytkownikom rozwiązanie jak żadne inne. Robot ten odkurza i mopuje podłogi pozostawiając wykładziny, dywany i podłogi twarde czystymi każdego dnia, aby domownicy mogli zająć się swoimi sprawami. Celebrując w tym roku 20 urodziny iRobota Roomba, poprzez iRobot OS 5.0 dajemy robotom z modułem Wi-Fi prezent w postaci jeszcze większej inteligencji, by funkcjonujące już w domach użytkowników roboty stały się jeszcze bardziej efektywne.

– powiedział Colin Angle, prezes i CEO iRobot

Najbardziej zaawansowany na świecie robot odkurzająco-mopujący: Roomba Combo j7+

Do dzisiaj wiele robotów 2w1 dostarczało kiepskiej jakości doświadczenia zarówno ze względu na konieczność pracy w dwóch cyklach – na sucho i na mokro – co wymagało wiele czasu, jak również powodowanie większego bałaganu, poprzez niemożność podniesienia nakładki mopującej wystarczająco wysoko. Roomba Combo j7+ w unikalny sposób rozwiązuje obydwa te problemy. Z kolei dzięki iRobot OS, Roomba Combo j7 będzie z biegiem czasu stawała się coraz bardziej inteligentna, ponieważ będzie automatycznie pobierała najnowsze aktualizacje za każdym razem, gdy je wprowadzimy. Tak więc, gdy tylko pojawią się nowe udogodnienia, twój robot również je otrzyma.

– powiedział Keith Hartsfield, dyrektor ds. produktu w iRobot

Możliwości, które odmienią sprzątanie

W przeciwieństwie do innych robotów 2w1, Roomba Combo j7+ najpierw odkurza dywany i wykładziny, by następnie odkurzać i czyścić na mokro podłogi twarde. Oszczędza to czas poprzez wykonanie dwóch zadań w jednym cyklu. Za sprawą zaawansowanych czujników robot jest w stanie wykryć różne rodzaje podłóg. Kiedy Roomba Combo j7+ wjedzie na dywan lub wykładzinę, jej automatyczne ramiona podniosą nakładkę mopującą, by ta znalazła się na górze robota. W działaniu przypomina to mechanizm zakładania dachu w kabriolecie, a od strony praktycznej eliminuje moczenie i brudzenie podłóg miękkich.

Dzięki systemowi operacyjnemu iRobot OS oraz nawigacji PrecisionVision, użytkownicy nie muszą zbierać rzeczy z podłogi przed rozpoczęciem sprzątania. Roomba Combo j7+ rozpoznaje ponad 80 powszechnie występujących przedmiotów, co umożliwia zlecenie robotowi cyklu pracy w większej ilości specjalnych stref sprzątania, jak wokół kuwety, sanitariatów, czy zmywarki. Robot ominie również leżące na podłodze przewody, ubrania, buty, skarpetki, plecaki, miski, zabawki czy „niespodzianki” pozostawione przez zwierzęta.

Dzięki możliwości sparowania robota z asystentem głowowym, sprzątanie może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy nakazać sprzątanie określonego pokoju lub wokół określonych przedmiotów w domu. Użytkownicy iRobota Roomba Combo j7+ mogą spersonalizować pracę robota w aplikacji iRobot Home, m.in. poprzez określenie, które pomieszczenia powinny być odkurzone oraz mopowane, a które wyłącznie odkurzone. W aplikacji możliwe jest też ustawienie ilości dozowanego przez robota płynu.

Jedyny robot, który podnosi wysoko nakładkę

Inne roboty 2w1 podnoszą nakładkę mopującą o kilka milimetrów – jeżeli w ogóle to robią. W rezultacie mogą pozostawić zmoczone zabrudzenia na wykładzinach czy dywanach. Roomba Combo j7+ jest jedynym robotem odkurzająco-mopującym, który unosi nakładkę mopującą na wierzch swojej obudowy, aby takich sytuacji uniknąć. Kiedy robot wykryje wykładzinę lub dywan, dwa w pełni chowane, trwałe, metalowe ramiona podnoszą ją.

Pierwszy w pełni samodzielny robot odkurzająco-mopujący

Korzystanie z iRobota Roomba Combo j7+ jest proste. Robot wykrywa, gdy ma nałożoną nakładkę mopującą i napełniony zbiornik na wodę, by automatycznie aktywować tryb mopowania. Inne roboty 2w1 posiadają materiałową nakładkę, którą użytkownik musi nałożyć po cyklu odkurzania, co wymaga dodatkowej pracy. W przypadku odkurzania robot ten korzysta ze stacji ładująco-czyszczącej Clean Base. Zebrane przez robota zabrudzenia trafiają automatycznie do szczelnego worka instalowanego w stacji, co pozwala zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie.

iRobot OS 5.0 – sprzątaj kiedy, gdzie i jak chcesz

iRobot OS dostarcza najwyższej klasy, personalizowanych rozwiązań dla wszystkich użytkowników. Włączając w to oczwiście właścicieli zwierząt, rodziny czy poszukujących większej kontroli nad procesem sprzątania. Firma kontynuując rozwój iRobot OS, wprowadza nowe funkcje i rozwiązania, by poprawiać inteligencję oraz możliwości personalizacji w przypadku wyposażonych w moduł Wi-Fi produktów ze swojej oferty. Rozwój biblioteki rozpoznawanych obiektów daje więcej opcji sprzątania na komendę i nawigacji oraz dostarcza większej ilości rozwiązań dla właścicieli zwierząt niż jakikolwiek inny robot.

Kluczowe cechy, które pokochasz

Zaangażowanie iRobot w bezpieczeństwo i przydatność danych użytkownika

Za produktami iRobot oraz iRobot OS stoi zaangażowanie firmy w ochronę prywatności klientów i bezpieczeństwa danych. Są one zabezpieczone od początku do końca. Zabezpieczenie obejmuje wiele warstw ochrony wokół robotów, chmury i aplikacji. iRobot traktuje dane użytkownika z poszanowaniem najwyższych standardów ochrony prywatności. W tym celu uzyskał uznawany na całym świecie certyfikat TRUSTe Certified Privacy Seal. Użytkownicy mogą dokonać zmian w aplikacji w każdym momencie, by określić, do jakich informacji iRobot ma mieć dostęp.

W iRobot ochrona danych użytkownika i prywatność ma ogromne znaczenie, ponieważ kreujemy ścieżkę dla domowych robotów oraz domu przyszłości. Wiemy, że klienci witają nas w swoich domach, ponieważ ufają, że nasze produkty pomogą im zrobić więcej, a my będziemy szanować ich informacje. Traktujemy to zaufanie poważnie.

– powiedział Colin Angle, prezes i CEO iRobot

iRobot jest również pierwszą firmą produkującą roboty domowe, która uzyskała certyfikat TÜV SÜD Cyber Security Mark dla robota Roomba serii j7. Opiera się on o bardziej rygorystyczne, wykraczające poza standardy branżowe wytyczne. Firma obecnie prowadzi ten sam poziom certyfikacji dla robota Roomba Combo serii j7.

Ceny i dostępność

W Polsce nowe roboty odkurzająco-mopujące dostępne będę od 4 października 2022 w sugerowanych cenach katalogowych:
iRobot Roomba Combo j7+: 4.999 PLN;
iRobot Roomba Combo j7: 3.999 PLN.

Proces aktualizacji iRobot OS 5.0 rozpoczął się już dla użytkowników na całym świecie.

źródło: informacja prasowa DLF / iRobot Polska / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *