Smog czy czyste powietrze? Wybór należy do Ciebie!

Temat smogu jak bumerang powraca przed sezonem grzewczym. Z roku na rok niewiele się w tej kwestii zmienia, a tej zimy sytuację pogorszyć mogą problemy z dostępnością węgla oraz jego szybujące w górę ceny. Nie warto czekać na to, aż wskaźniki poziomu zanieczyszczenia powietrza będą biły na alarm i już dziś zaopatrzyć się w dobry oczyszczacz powietrza.


Czy ze względu na stale rosnące ceny węgla należy spodziewać się, że w tym roku stan powietrza będzie gorszy niż rok czy dwa lata temu? Choć wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima nie będzie zaliczana do najsroższych, to problemem mogą okazać się materiały opałowe. Nawet jeśli sami stosujemy się do zaleceń i korzystamy z ekologicznych rozwiązań do ogrzewania naszych domów i mieszkań, to zanieczyszczone powietrze może docierać spoza granic kraju, także do centralnych części Polski. Na szczęście nadal mamy wybór jakim powietrzem oddychamy przebywając w domu.

Postaw na skuteczny oczyszczacz powietrza

Na co dzień nie jesteśmy w stanie uchronić się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczonego powietrza – jeździmy do pracy, załatwiamy sprawy na mieście, odbieramy dzieci ze szkoły lub przedszkola. Dlatego też – właśnie przebywając w domu – powinniśmy bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo, komfort a przede wszystkim zdrowie domowników. Tym bardziej, jeśli mamy pod dachem małe dzieci. Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy.

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza, są zastosowane przez producenta filtry. W przypadku oczyszczaczy Samsung użytkownicy mogą liczyć aż na 3 filtry, z których każdy odpowiada za inny rodzaj zanieczyszczeń. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść. Filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy. Natomiast filtr HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek. Mowa o takich jak: alergeny, bakterie i roztocza. Wyłapuje on cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze powietrza Samsung Cube zostały wyposażone w unikalną technologię Wind-Free, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu pracują wyjątkowo cicho i wydajnie umożliwiając zdrowy i niczym niezakłócony wypoczynek.

Zdalnie zarządzaj pracą oczyszczacza

Dobre oczyszczacze gwarantują trzykrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu jednej godziny. Dlatego też, po powrocie do domu, na efekty nie będziemy musieli zbyt długo czekać. W ofercie Samsung znajdują się także oczyszczacze z łącznością WiFi, które umożliwiają zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Dzięki temu możemy dbać o jakość powietrza oraz sprawdzać poziom zanieczyszczenia w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji.

Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możemy włączyć bądź wyłączyć oczyszczacz, sterować innymi jego funkcjami oraz monitorować stan filtra. Oczyszczacze obliczają swój czas pracy i informują kiedy należy go wymienić. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w domu. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika.

Więcej informacji na temat oczyszczaczy powietrza Samsung znajdziecie na tlendobry.pl. Nie zwlekajcie!

źródło: informacja prasowa Samsung Polska / dfusion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

olek pisze:

OMG cena powala. Jeśli ktoś szuka czegoś budżetowego za połowę ceny to Blaupunkt Uvirus killer za 1200 zł potrafi wszystko to samo