Surface Duo – mały Xbox, a nawet Nintendo 3DS?

Spodziewaliście się takiego obrotu sprawy? Nowa aplikacja xCloud w połączeniu z Surface Duo jest niczym Nintendo 3DS z grami na Xboxa.


Firma Microsoft dążyła do stworzenia urządzenia przenośnego, które pozwoliłoby na rozgrywkę w tytuły dostępne na Xboxa. Pierwszą prezentację takiego Surface’a mogliśmy zobaczyć prawie dwa lata temu. Nadszedł dzień, w którym Surface Duo jest gotowy do działania. Microsoft aktualizuje swoją aplikację Xbox Cloud Gaming (xCloud) na Androida i oferuje pełną obsługę dwóch ekranów.

Aktualizacja aplikacji umożliwia właścicielom Surface Duo korzystanie z wirtualnego gamepada na jednym wyświetlaczu. Drugi staje się po prostu ekranem. To sprawia, że urządzenie wygląda bardziej jak Nintendo 3DS niż telefon komórkowy.

W ostatnich miesiącach Microsoft systematycznie dodaje sterowanie dotykowe do ponad 50 gier. Są to m.in tytuły takie jak Sea of Thieves, Gears 5 i Minecraft Dungeons.

https://twitter.com/tomwarren/status/1396844670077054979

Zalety urządzenia z dwoma ekranami dla takich gier są oczywiste. Nie ma już sterowania dotykowego w górnej części gry, a kciuki nie przeszkadzają w wyświetlaniu ważnych działań. Jeśli urządzenia z dwoma ekranami lub te składane zdominują rynek, mogą okazać się dobrym sposobem na rozgrywkę w tytuły Xboxa bez użycia dodatkowego kontrolera.

Microsoft ulepszył również inne szczegóły w Xbox Cloud Gaming. Głownie po to, by wszystko lepiej działało na Surface Duo. Niestety, urządzenia w Polsce nie kupimy, choć chętni mogą szukać go w innych krajach Europy. Ulepszenia aplikacji obejmują ułatwienie przeglądania zawartości oraz poruszania się po menu. Zaktualizowana aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *