Smartwatch Maxcom FW42

Maxcom to polski producent i dystrybutor elektroniki użytkownej. W swojej ofercie firma posiada m.in. smartbandy i smartwatche. Do gamy produktów właśnie trafił pierwszy inteligentny zegarek, który posiada wiele rozwiązań powstałych z myślą o kobietach. Mowa o smartwatchu Maxcom FW42 Gold. Jest to również pierwszy model serii Style, która charakteryzuje się eleganckim designem. Nie przepadam za złotem, jednak z chęcią bym się na niego skusiła.


Marka Maxcom w swoim portfolio posiada bogatą ofertę rozwiązań, które zostały dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Możemy znaleźć m.in. smartband z pomiarem współczynnika BMI – model FW34 Silver. Okazuje się jednak, że jednym ze szczególnych modeli w jest właśnie nowy Maxcom FW42 Gold. Charakteryzuje się on wysokiej jakości materiałami oraz klasycznym, eleganckim designem. Cechy te stanowią elementy wyróżniające dla nowej serii Maxcom Style, której model FW42 Gold jest pierwszym reprezentantem. Można przyznać, że firma wystartowała z wysokiego C.

Elegancki styl

Wspominałam już, że mimo mojego braku sympatii do złota, chętnie bym go nosiła? To zapewne przez ten wpadający w oko klasyczny design koperty ze stali nierdzewnej z siatkową bransoletką. I do tego te subtelne tarcze zegarka, które idealnie współgrają z jego wyglądem. Pozwalają one w pełni na personalizację poprzez wybór jednego z czterech motywów. Koperta smartwatcha Maxcom FW42 Gold została wykonana w precyzyjnej technologii CNC. Oznacza to, że urządzenie jest solidne i wytrzymałe. Gdyby tego było mało, zegarek oferuje wysoką klasę odporności na pył oraz wodę – IP68.

Możliwości smartwatcha Maxcom FW42

Jedną z najważniejszych cech produktów z kategorii wearables jest wyposażenie ich w funkcje monitorowania stanu zdrowia i wysiłku fizycznego. Maxcom FW42 Gold posiada wszystkie najważniejsze z nich. Znajdziemy wiele trybów sportowych, które można dowolnie przełączać, w zależności od aktualnie uprawianej aktywności fizycznej. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, możemy skorzystać z krokomierza, licznika kalorii czy powiadomień o bezruchu. Smartwatch został wyposażony w zestaw sensorów. Optyczny nadgarstkowy czujnik odpowiedzialny jest za rejestrowanie tętna, ciśnienia oraz natlenienia krwi (funkcja pulsoksymetru). Ten inteligentny zegarek jest w stanie badać jakość snu. Wskazuje czas trwania faz głębokiego i płytkiego spania oraz jaki poziom tętna występował w każdej z nich.

Model FW42 współpracuje z aplikacją na urządzenia mobilne – FFit (całkowicie w języku polskim). W aplikacji, na ekranie smartfona, można śledzić przetwarzane przez zegarek dane na temat zdrowia oraz aktywności fizycznej.

Uzupełnienie codziennej stylizacji

Patrząc na ten zegarek, moja ukryta kobiecość zostaje wybudzona z głębokiego snu. Nawet mogłabym porzucić na dłużej luźne dresy i koszulki 10 rozmiarów za duże. W Maxcom FW42 nie mogło zabraknąć pewnych funkcji powstałych specjalnie z myślą o kobietach. Są one dostępne w sekcji wellbeing. Smartwatch pozwala na monitorowanie cyklu menstruacyjnego oraz dni płodnych. Rozwiązanie to pozwala również lepiej planować programy treningowe, czy wzmożony wysiłek.

Zegarek Maxcom FW42 jest w pełni kompatybilny z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Po sparowaniu go ze smartfonem, umożliwia ustawienie powiadomień push z poszczególnych aplikacji, komunikatorów oraz platform społecznościowych.

Wszystkie możliwości smartwatcha

Smartwatch Maxcom FW42 Gold jest już dostępny w cenie 299 zł. Do jego funkcji zaliczamy:

Specyfikacja techniczna


Maxcom FW42 Gold może się podobać. Kto by pomyślał, że taki ładny, kobiecy gadżet przypadnie mi do gustu. Idealnie dopasuje się do każdego outfitu, a przy okazji będzie monitorował aktywność. Tak, okazjonalnie dowiemy się z niego, która właśnie jest godzina. W cenie 299 zł uważam, że jest to dobry sprzęt, wart naszej, kobiecej, uwagi.

źródło: informacja prasowa rumour.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *