Maxcom i nowy smartfon MS572

Niedawno wspominałam o smartwatchu Maxcom FW42, a firma startuje z kolejną nowością. Tym razem jest to smartfon MS572, który może okazać się znakomitą propozycją dla wszystkich aktywnych osób. No i oczywiście dla tych, które muszą mieć przy sobie wytrzymały sprzęt.


Smartfon Maxcom MS572 wyróżnia się wzmocnioną obudową, która spełnia wojskowy standard MIL-STD-810. Co to ma oznaczać? No właśnie to, że telefon z powodzeniem przeszedł wszelkie rygorystyczne testy. Zaliczamy do nich wielokrotne upadki z wysokości 1.2 metra, w tym liczne upuszczenia na boki oraz narożniki telefonu. Norma IP68, którą urządzenie posiada, gwarantuje odporność na pył, kurz oraz wodę. Maxcom MS572 może przebywać pod wodą nawet przez kilkadziesiąt minut i nie ulegnie uszkodzeniu! O tym, że jest to sprzęt do zadań specjalnych świadczy również wyposażenie go w wytrzymały ekran Gorilla Glass 3. Innymi słowy – smartfon ten dedykowany jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sporty ekstremalne, oraz dla osób pracujących w ciężkich warunkach.

Parametry urządzenia

Telefon został wyposażony w wyświetlacz 5,71 cala i jakości HD. Nie brakuje również znanego nam dobrze z innych smartfonów – notcha. Maxcom MS572 jak na swoją odporną kategorię jest całkiem lekki, bowiem waży jedynie 205 g. Za płynność pracy odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor MediaTek Helio MT6761D 1.8GHz. 3 GB pamięci podręcznej oraz 32 GB pamięci flash (wraz z obsługą kart w formacie micorSD o maksymalnej pojemności 128 GB) okaże się wystarczająca ilością dla niewymagających osób. Smartfon oferuje również dual SIM oraz NFC. Nie brakuje modułu Bluetooth i Wi-Fi 802.11 ac/a/b/g/n. Do łączności i ładowania skorzystamy ze złącza USB typu C. Zdjęcia? Nie ma problemu! Do dyspozycji otrzymujemy 13MPIX z tyłu i 5 MPIX z przodu.


Maxcom MS572 wyposażono w pojemną baterię o pojemności 4100 mAh. Bez problemu możemy z nim wyruszyć na wycieczkę w góry, nie martwiąc się nie tylko o jego uszkodzenie, ale i o rozładowanie. Innymi słowy, na rynku pojawił się telefon do zadań specjalnych!

Cena i dostępność Maxcom MS572

Smartfon Maxcom MS572 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej około 699 zł. Jak na takie możliwości, cena jest całkiem przystępna. Jeden haczyk, którego powinni być świadomi przyszli właściciele urządzenia. System operacyjny, na jakim pracuje smartfon to Android 9.0 Pie. Co za tym idzie, telefon nie będzie działał na nowszych wersjach systemu.

źródło: informacja prasowa Maxcom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *