Return to Kurgansk otwiera się na graczy VR

Gaijin Entertainment i Yadon Studio ogłaszają premierę gry Return to Kurgansk VR. Dostępna jest od 22 lutego 2022 na Steamie. Gra, w stosunku do pierwotnej wersji, została rozbudowana, a wirtualna rzeczywistość poprawiona. Ten tytuł to zupełnie nowe wcielenie survivalowego horroru Shadows of Kurgansk, który osadzony był w postapokaliptycznym sowieckim świecie. Rozgrywka dostępna jest na: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, a także Oculus Quest (przez Oculus Link).


Poszukiwanie nieskończonego źródła energii doprowadziło do katastrofy. W jej wyniku tereny wokół Kurgańska zostały zainfekowane i przeklęte, a mieszkańcy postradali zmysły. W rozgrywce wcielamy się w postać, która omyłkowo znalazła się w tym niebezpiecznym miejscu. Teraz próbuje się wydostać, walcząc z setkami przerażających potworów. W celu przetrwania zbiera zasoby, poluje, tworzy bronie i wyposażenie. Rozwiązuje także zagadki Kurgańska i eksploruje opuszczone obiekty. W grze pojawiają się nowe lochy, narzędzia i inni bohaterowie, których nie było w Shadows of Kurgansk. Udostępniono wiele nowych lokacji oraz ulepszono modele 3D.

Pojedynki VR

Interakcje oraz pojedynki z przeciwnikami w Return to Kurgansk VR zostały zaprojektowane z myślą o VR. Dają one graczowi jak najbardziej immersyjny odbiór przeklętego Kurgańska. Przestrzenny dźwięk w połączeniu z przekonującą grafiką pomogą graczom maksymalnie wcielić się w rolę bohatera gry. Odczuwa on głód, cierpi w momencie odniesienia obrażeń i tak jak mieszkańcy miasta może postradać zmysły. Duży otwarty świat i szybkie potyczki, w których można wykorzystać broń krótko- i długodystansową wyróżniają tytuł spośród innych nowoczesnych gier VR. Pełne odkrycie Kurgańska w grze może zająć nawet 20 godzin.

Return to Kurgansk VR to gra stworzona przez Yadon Studio z pomocą Gaijin Entertainment. Jest to część programu wsparcia początkujących developerów.

źródło: informacja prasowa Galaktus

Prosimy, nie zapominajcie o zbiórkach na siepomaga, które są ogromnym wsparciem dla Ukrainy. Sami również możecie stworzyć zbiórkę, z której dochód w całości zostanie przekazany na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *