Nadciąga Yupitergrad 2: The Lost Station!

Jakiś czas temu mieliście okazję przeczytać recenzję gry Yupitergrad. Tytuł doczekał się zapowiedzi kontynuacji. Nadchodzi czas nowej, VR-owej przygody na stacji kosmicznej. Pierwsza część stworzonej przez studio Gamedust gry znalazła ogromne uznanie wśród graczy oraz recenzentów. Jej średnia ocen wśród graczy na platformie Oculus to 4,7/5 (gwiazdek) przy ponad 500 ocenach. Yupitergrad 2: The Lost Station to tytuł bardziej ambitny i rozbudowany od swojego poprzednika, oferujący prawdziwą mieszankę akcji i przygody.


Yupitergrad 2: The Lost Station zaoferuje intrygującą fabułę okraszoną sporą dawką charakterystycznego humoru. Gra da możliwość swobodnej eksploracji rozległej stacji kosmicznej, na którą bohater trafi po otrzymaniu tajemniczego sygnału. Gracze będą mogli poznawać trójwymiarowe środowisko w wirtualnej rzeczywistości, poszukiwać ukrytych sekretów oraz sposobów na odblokowanie kolejnych przejść i wykonywać rozmaite akrobacje (niczym Tarzan w kosmosie!), z których słynął Yupitergrad. Do tego wszystkiego dojdą także starcia z przeciwnikami!

Tego wcześniej nie było!

Tym razem tajemnicza kosmiczna stacja nie będzie całkowicie opuszczona. Na naszej drodze staną zbuntowane roboty, dlatego do dyspozycji graczy oddano broń służącą do odpierania wrogich maszyn. Oprócz walki twórcy wprowadzą szereg nowych mechanik. Yupitergrad 2: The Lost Station będzie pierwszą nowoczesną grą typu Metroidvania w VR. Gracze otrzymają do dyspozycji unikalne gadżety, które pomogą im poruszać się po stacji kosmicznej i rozwiązywać rozmaite zagadki środowiskowe. Będą to m.in. dobrze znane przyssawki do bujania się na linach czy dopalacze.

– Cały zespół doskonale się bawił przy tworzeniu pierwszej części Yupitergrad. Na dodatek gra okazała się sukcesem. Nadal chcemy rozwijać ten świat i możliwości jakie daje bujanie się na linach z przyssawkami. Yupitergrad 2: The Lost Station będzie wyjątkową grą, gdyż to pierwsza nowoczesna Metroidvania w środowisku VR. Szykujemy dla graczy możliwość zdobywania nowego sprzętu, poszukiwanie sposobów na otworzenie drzwi, a przede wszystkim dużą swobodę przemieszczania się po pięknej i pełnej detali stacji kosmicznej.

– komentuje Dominik Strugała, game designer w Gamedust.

Twórcy zapowiadają, że Yupitergrad 2: The Lost Station zostanie wydane na Oculus Quest oraz na innych platformach VR. Karta gry na Steam zostanie ujawniona w najbliższych tygodniach. Pozostaje nam z niecierpliwością oczekiwać dnia premiery, jednak najpierw każdy powinien dorobić się własnych gogli.

źródło: informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *