Nadchodzi MIRA and the Legend of the Djinns

Pamiętacie recenzję ITORAH, która bardzo nam się podobała i do której jeszcze raz chęcią wrócimy? Tytuł zebrał wiele pozytywnych ocen i spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród graczy. Przed nami kolejna, świetnie narysowana produkcja. MIRA and the Legend of the Djinns odkryje przed nami tajemnice skrywane przez fale pustynnego morza. W świecie nadgryzionym zębem czasu, dwójka pozornie niepasujących do siebie bohaterów wyruszy w podróż po odpowiedzi stojące za zniszczeniem cywilizacji.


Wydawca Assemble Entertainment, wraz z twórcami ze studia littleknightgames ujawnili swój nowy tytuł – MIRA and the Legend of the Djinns. To najnowsza gra z gatunku metroidvania w rodzinie Assemble. Wyróżniona przez Gorilla Collective pozycja przedstawia niesamowity świat oraz dwójkę cudownych bohaterów, przemierzających bajeczne śródziemnomorskie, pixelartowe tereny przy akompaniamencie łagodnego soundtracku.

Co spotka nas w grze?

Inspirując się językiem, obrzędami, a także kulturą marokańską i berberską, MIRA and the Legend of the Djinns opowiada historię Yuby. To ambitny poszukiwacz skarbów oraz tajemniczej tytułowej Miry. Jest to dżinka – pierwsza taka, odkryta od wielu wieków istota. By przywrócić pamięć Miry i dowiedzieć się, co stało się z jej krajem i ludźmi, dwójka bohaterów będzie musiała przemierzyć świat zrujnowanego Upadłego Amazgeshu. W tym celu zawrą pakt i stworzą duchową więź, która dotychczas była jedynie znana w legendach i mitach.

Utrzymana w stylu klasycznej metroidvanii 2D, gra zabierze Mirę oraz Yubę w podróż po nieskończonym Pustynnym Oceanie. W trakcie wędrówki trafią na nowych przyjaciół, a także przeciwników. Wybiorą się na poszukiwania bezcennych artefaktów, będą eksplorować niebezpieczne ruiny oraz walczyć ze zmutowanymi bestiami i zdeprawowanymi duszami. Wkrótce też staną twarzą w twarz z powodem, dla którego świat Miry został zniszczony, a Yuby stworzony.

Kluczowe cechy gry MIRA and the Legend of the Djinns

Gra MIRA and the Legend of the Djinns trafi do sprzedaży w 2023 roku.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *