McLaren Senna z klocków LEGO

Kiedyś przedstawiłam Wam, jak prezentuje się Bugatti Chiron z klocków LEGO. Żeby było ciekawiej, Bugatti zostało zbudowane z ponad miliona klocków w skali 1:1, a na dodatek wyposażono go w silnik. Tak, te klocki jeżdżą. Tym razem pokażę Wam, jak prezentuje się McLaren Senna.


Klocki LEGO od zawsze wzbudzają wielkie emocje. Nie trzeba być dzieckiem, żeby chcieć je układać. Gdyby tylko stan konta mi na to pozwalał, wszystkie modele supersamochodów z LEGO byłyby już moje. Już nie mówię o jednośladzie Ducati Panigale V4 R

Bohater dzisiejszej ciekawostki, czyli McLaren był budowany w tajemnicy przez 10-osobowe zespoły specjalistów. Podobnie jak w przypadku Bugatti pracowali oni 24 godziny na dobę. Jako ciekawostka, zajęło to 4 935 godzin, czyli ponad 205 dób. Właśnie dlatego udało się stworzyć wyjątkowy interaktywny model 1:1 w wersji McLaren Ultimate Series. Podczas budowy supersamochodu wykorzystano 467 854 klocków. Ten egzemplarz jest jednak cięższy od prawdziwego samochodu – waży około 1700 kg, więc o 500 kg więcej.

Dbałość o szczegóły

Patrząc na wnętrze McLarena, można powiedzieć, że nie zapomnieli o niczym. Kokpit, boczki drzwi, czy też fotel pasażera robi nieziemskie wrażenie. A to dlatego, że wszystkie elementy wykonano z tych niezwykle popularnych klocków. Wyobraźcie sobie, że nadwozie posiada w pełni otwierane i funkcjonalne drzwi. Jakim cudem podczas otwierania klocki się nie rozsypały? Oczywiście, co klocek LEGO, to klocek LEGO, jednak same drzwi ważą po 70 kg.

Z oryginalnego McLarena Senny, w dziele z klocków zamontowano fotel kierowcy, kierownicę, pedały, układ kierowniczy i koła. Jednak dbałość o najmniejsze detale przechodzi najśmielsze oczekiwania. Tarcze hamulcowe i zaciski są w całości z plastiku. Wyglądają, jakby je ktoś stworzył w Minecrafcie. Fajnym dodatkiem okazuje się przycisk, który po wciśnięciu odtwarza nagranie imitujące dźwięk V8. Zespół LEGO zaliczył zatem kolejny sukces. Na torze testowym jego prędkość przekroczyła 20 km/h, więc krajoznawcza wycieczka tym McLarenem jest możliwa. Tylko nie po naszych polskich drogach…

McLaren Senna

McLaren Senna produkowany jest już od 2018 roku. Nazwano go na cześć brazylijskiego kierowcy F1 Ayrtona Senny, który odnosił niemałe sukcesy w teamie McLaren.

Pod swoją sportową maską kryje mocny czterolitrowy dwunastocylindrowy (V12) silnik o mocy dochodzącej do 800 KM. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w niecałe 3,1 sekundy, choć producent twierdzi, że w testach udało się zejść do 2,8 s.

Samochód ten produkowany jest w angielskim mieście Woking w hrabstwie Surrey. Przewidziano jedynie 500 egzemplarzy Senny, z których każdy został już dawno sprzedany (co chyba nikogo nie dziwi). Na aukcji cena samochodu sięgnęła 2,67 mln dolarów. Take my money…

Zobacz też:
Szybkie klocki, czyli Bugatti Chiron z LEGO
Dodge Charger i Challenger: nowy zestaw LEGO Champions
Inteligentne opony przyszłości – prototyp firmy Hankook
Aero – opony dla latających samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *