Bolid F1 McLarena z klocków LEGO

Znowu klocki LEGO i kolejny odwzorowany pojazd. Przyznam szczerze, że wcale mi ten fakt nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Zestaw klocków numer 42141 dość długo pozostawał zakryty przed publiką. To było takie lekkie dodanie tajemniczości do całej sytuacji. Jednak wczorajszy wyciek sprawił, że najpopularniejsze klocki na świecie i McLaren ujawnili szczegóły. Bardzo ciekawe z resztą.


Zestaw klocków LEGO o numerze 42141 to 65-centymetrowej długości bolid Formuły 1. Całość opleciona została w oryginalne barwy McLarena, które są w pełni zgodne z oficjalną specyfikacją na sezon 2022. Najwięcej tego typu odniesień można zauważyć w samej konstrukcji spoilerów bolidu, kołpakach, które wyglądem nie zachwycają oraz w rozmiarze opon. Tych maleńkich opon. Tych duńskich.

Klocki zostały stworzone przy współpracy projektantów Lego Technic oraz ekspertów z McLaren Racing. Wersja bolidu Lego Technic ma silnik V6 z ruchomymi tłokami, działający układ kierowniczy, mechanizm różnicowy, uginające się zawieszenie oraz funkcjonalny system DRS przy tylnym skrzydle, którego nie mogło zabraknąć. Co prawna nie otrzymamy możliwości wejścia do bolidu (jak w przypadku np. Bugatti z klocków LEGO czy też McLarena Sienny), jednak nie będę narzekać. Ustawienie takiego bolidu F1 w gablocie jest równie satysfakcjonujące.

Cena takiej przyjemności

Zestaw Lego McLaren F1 prezentuje się w wymiarach ok. 13 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości. Można uznać, że jest on jednym z większych zestawów samochodowych, dostępnych w portfolio producenta popularnych klocków. Liczba części w tym przypadku liczy 1432 elementy i jest znacznie mniej skomplikowana do złożenia niż inne samochodowe egzemplarze. Cena ten przyjemności to 799,99 złotych w oficjalnym sklepie Lego. Chiron z klocków LEGO jest znacznie droższy i różnicę można zauważyć nawet w tysiącach.


Zestaw Lego o numerze 42141 z bolidem McLaren F1 będziemy mogli zakupić (o ile ktoś w ogóle chce) już od 1 marca 2022 roku, we wspomnianej wcześniej cenie 799,99 zł w oficjalnym sklepie Lego. Poza oficjalną siecią ceny mogą być jednak niższe. Aliexpress jednak omijajcie, bo elementy mogą do siebie nie pasować.

To kto się skusi na taki bolidzik?

źródło: racingnews365.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *