Legenda amerykańskiego lotnictwa w War Thunder

Gaijin Entertainment ogłosiło, że sieciowa militarna gra akcji War Thunder otrzyma w połowie czerwca dużą aktualizację nazwaną Danger Zone. Po raz pierwszy w historii gracze będą mogli wzbić się w przestworza w długo wyczekiwanym F-14 Tomcat. To legendarny amerykański odrzutowiec myśliwski czwartej generacji, która jest również gwiazdą popularnych hollywoodzkich filmów. Aktualizacja wprowadzi do gry dziesiątki innych typów pojazdów wojskowych: od krążownika HMS Hood po egzotyczną południowoafrykańską haubicę samobieżną G6 Rhino. Do gry zostaną również dodane nowe mapy Opuszczone miasto i Południowo-wschodnie miasto.


F-14 to dwusilnikowy myśliwiec odrzutowy o zmiennych skrzydłach. W latach 1974-2006 służył w lotnictwie pokładowym USA. Amerykańskie F-14 brały udział w wojnach w Wietnamie (w końcowej fazie), Iraku i Jugosławii. Ponadto myśliwce te są nadal w służbie Irańskich Sił Powietrznych. Maszyny zostały sprawdzone tam w akcji na frontach wojny irańsko-irackiej, gdzie odniosły sporo zwycięstw powietrznych.

Więcej o F-14

Pierwszą modyfikacją F-14 w War Thunder będzie F-14A, wyposażony w rewelacyjny zestaw pocisków powietrze-powietrze. Oprócz znanych już graczom Sparrow AIM-7E i F oraz Sidewinder AIM-9D i G, F-14A będzie wyposażony w AIM-9H (rozwinięcie wersji G) oraz AIM-54A Phoenix, pocisk dalekiego zasięgu z aktywnym systemem naprowadzania radarowego. Ponadto F-14A ma 20-milimetrowe działko M61A1 z obrotową lufą, a także bomby i niekierowane rakiety na wypadek, gdyby musiał atakować cele naziemne.

No a ten krążownik?

Krążownik Hood oddano do służby w Royal Navy w 1920 roku. Stał się największym okrętem wojennym brytyjskiej marynarki wojennej. Osiem 15-calowych dział jest w stanie zadać druzgocące obrażenia każdemu przeciwnikowi, w tym pancernikom. Uzupełnieniem głównego kalibru jest pomocnicza bateria siedmiu podwójnych 4-calowych dział uniwersalnych. Posiada również działa 40 mm, karabiny maszynowe i wyrzutnie torpedowe. Ze względu na swoje rozmiary i potężne uzbrojenie okręt otrzymał przydomek The Mighty Hood. Stał się tym samym symbolem potęgi Imperium Brytyjskiego. Na początku II wojny światowej został tragicznie zatopiony w walce z niemieckim pancernikiem Bismarck.

To jeszcze coś na dokładkę

G6 Rhino to samobieżna haubica na podwoziu kołowym z działem 155 mm. Może ona szybko zmieniać pozycję i wystrzeliwać w kierunku wroga potężne pociski o dużej sile rażenia. Duży kaliber i masa materiałów wybuchowych sprawiają, że nawet niedokładne trafienia mogą spowodować znaczne szkody w wyniku fali uderzeniowej i nadciśnienia.

Aktualizacja Danger Zone wprowadzi także inne, nowe funkcje, w tym dwa nowe drzewka technologiczne pojazdów. Pojawią się również nowe efekty graficzne i pogodowe. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na oficjalnej stronie gry w nadchodzących tygodniach.

źródło: informacja prasowa Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *