Kiedy jeden ekran to za mało – ASUS ZenBook Pro Duo

Pogoń za innowacjami nadal trwa. Od jakiegoś czasu możemy znaleźć na rynku urządzenia, które mają więcej aparatów, więcej powierzchni roboczej… To skoro wychodzą składane smartfony, dlaczego nie może wyjść laptop z dwoma ekranami?

ASUS i jego pomysł

Asus stwierdził, że nadszedł czas, by zaskoczyli innych i stworzyli notebooka z dwoma ekranami 4K. Ekrany te w ZenBook Pro Duo mają rozdzielczość 3840 x 2160. Pierwszy z nich posiada przekątną 15,6-cala i wyróżnia się popularnymi już proporcjami ekranu 16:9. Natomiast drugi (ScreenPad Plus) ma aż 14 cali w proporcjach 32:9. Rozdzielczość drugiego ekranu może się wydawać komiczna, ale ten ekran ma w sobie coś, czego nie ma jeszcze żaden laptop.

ScreenPad Plus został umiejscowiony na wysokości klawiatury, zaraz pod głównym ekranem urządzenia. Oferuje on dodatkową przestrzeń, która może zostać wykorzystana do rozszerzenia głównego ekranu. Oczywiście może być po prostu drugim ekranem.

ASUS ZenBook Pro Duo – wnętrzności

Urządzenie wyposażono w procesor Intel 9. generacji i 32 GB RAM. Wspierane jest kartą graficzną NVIDIA RTX 2060 z 6 GB VRAM + oczywiście dysk SSD PCIe x4 o pojemności 1 TB. Gdyby tego było mało, ma również 4 mikrofony dalekiego zasięgu, które wspierają asystentów głosowych.

Ile będzie kosztował Asus ZenBook Pro Duo? Tego jeszcze nie wiemy. Nie zdziwcie się jednak, jak będzie droższy od MacBooka Pro.
I przyznaję – chętnie bym się nim pobawiła. #serduszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *