Asus ROG Ally – przenośna konsola Asusa może się podobać!

Asus może stworzyć solidną konkurencję dla Steam Decka, która będzie mocniejsza i szybsza. Asus ROG Ally według najnowszych doniesień ma kosztować zaledwie 699,99 USD. Dotyczy to oczywiście modelu z układem AMD Z1 Extreme, 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD 512 GB. Oznacza to, że przenośny Asus o pojemności 512 GB będzie kosztował tylko 51 USD więcej niż Steam Deck z tą samą ilością pamięci.


Jeśli ceny Z1 Extreme będą zaczynały się od 699,99 USD, ile kosztowałby sojusznik z AMD Z1 (Asus potwierdził, że oba trafią do sprzedaży)?

https://twitter.com/_snoopytech_/status/1651354672081272834

W urządzeniu zainstalowano panel o przekątnej 7 cali. Konsola będzie wyświetlać treści w rozdzielczości 1080p, z maksymalną częstotliwością odświeżania 120 Hz. Proporcje ekranu to 16:9, a kontrast wynosi 1000:1. Deklarowany całkowity czas reakcji wynosi 7 ms. Sam ekran ma zostać pokryty szkłem Gorilla Glass DXC. ROG Ally naładuje się od 0 do 50% w zaledwie 30 minut za pomocą dołączonego zasilacza o mocy 65 W.

ROG Ally wspiera standardy Dolby Atmos, Hi-Res Audio oraz Smart AMP.

Pozostałe zalety konsoli Asusa

W pakiecie z konsolą, po jej zakupie, gracze otrzymają trzy miesiące abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. W urządzeniu zostaną zastosowane rurki cieplne całkowicie odporne na ułożenie konsoli pod dowolnym kątem. Zawsze będą one działać z pełną wydajnością. Dwa wentylatory dopasowują się do uruchamianych treści, minimalizując hałas. Układ analogów jest natomiast bardzo charakterystyczny dla padów Xboxa. Tylne przyciski makro zlokalizowane na pleckach urządzenia są unikalnym doposażeniem. Będą w pełni konfigurowalne i będzie można do nich przypisać poszczególne przyciski akcji oraz makra.

ROG Ally waży 608 gram. Porównując, masa konsoli Nintendo Switch to 400g, a Steam Decka 670 g. Urządzenie pozwoli nam na przesyłanie obrazu na wielki ekran. Ponadto otrzymamy możliwość podłączenia do ROG XG Mobile – zewnętrznej stacji z własną kartą graficzną – nawet GeForce RTX 4090. Kompatybilne źródła gier to Steam, EA App, Epic Games Store oraz Xbox Game Pass. Dedykowana nakładka Armoury Crate SE udostępnia szybki dostęp do zaawansowanych funkcji, przedstawiając nawet podgląd samych fpsów.

Od kiedy na rynku?

ASUS poinformował, że premiera ROG Ally odbędzie się 11 maja 2023. Zaplanowano również kilka ciekawych dodatków do urządzenia. Nie powiem, prezentuje się genialnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *