Fall of Porcupine z premierą już w przyszłym miesiącu

Wydawca Assemble Entertainment wraz z twórcami z Critical Rabbit (wcześniej znanymi jako BUNTSPECHT.GAMES) z radością ogłaszają wesołą nowinę. Ich przytulna przygodówka 2D, Fall of Porcupine, trafi na komputery oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4|5 oraz Xbox One i Series X|S już 15 czerwca 2023 roku.


W dobry humor wprowadzić się można jednak jeszcze przed premierą gry. Wszystko za sprawą jej prologu The Last Days of Summer, który jest dostępny do 8 maja 2023 za darmo na Steam w ramach wydarzenia LudoNarraCon. Pośród setek zgłoszonych tytułów, dostępne są aż trzy pozycje ze stajni Assemble Entertainment: Fall of Porcupine, Lacuna oraz Roadwarden. Wydawca zachęca do zapoznania się z prologiem oraz innymi dostępnymi demami, jak i uczestnictwa w streamach oraz czatach z twórcami.

Ta zima przejdzie do historii miasteczka Porcupine. Zaspy śnieżne zagnały mieszkańców przed kominki i zawinęły w najcieplejsze kocyki. Właśnie w takich warunkach w gronie rodziny i przyjaciół będą obchodzić zbliżające się święta. Czas hibernacji dobiegł końca, a na horyzoncie czeka na nich wielkie wydarzenie! Wszystko za sprawą najnowszego mieszkańca Porcupine, Finleya, który stara się odnaleźć drogę przez ciągle zmieniający się i pełen emocji nowy rozdział swojego życia.

Dalsza część historii

Odwiedzający Porcupine gracze wejdą w znoszony, ale ukochany, kitel doktora Finleya: świeżo upieczonego lekarza, który właśnie otrzymał pracę w lokalnym szpitalu. Na pierwszy rzut oka, Porcupine i jego mieszkańcy wpisują się w spokojny, małomiasteczkowy klimat. Jednak w miarę odkrywania chwytającej za serce historii, gracze odkryją, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. Większość osób jest nieszczera wobec siebie i innych. Przemysł medyczny nie jest tak znakomity, jak wydawało się Finleyowi w akademii medycznej. Natomiast równowaga między pracą a życiem prywatnym, do której dąży młody doktor, może być trudniejsza do osiągnięcia, niż mógł sobie wyobrazić.

Kluczowe cechy gry Fall of Porcupine:

Fall of Porcupine Steam, konsole Nintendo Switch, PlayStation 4|5, Xbox One oraz Xbox Series X|S 15 czerwca 2023 roku. Prolog zatytułowany The Last Days of Summer jest dostępny do pobrania za darmo na wszystkich platformach. Pracownicy służby zdrowia na całym świecie mogą otrzymać Fall of Porcupine w ramach podziękowania za ich ciężką pracę. W celu otrzymania darmowej kopii, można kontaktować się bezpośrednio z developerem za posrdnictwem wiadomości mailowej: healthcare@porcupine.game.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *