Dokąd tupta nocą jeżozwierz? Zapowiedź Fall of Porcupine

Młody Finley przekona się, że początki pracy jako internista to nie kaszka z mleczkiem. Wydawca Assemble Entertainment i debiutujące niemieckie studio BUNTSPECHT.GAMES przedstawili swój list miłosny do ciepłych, niezależnych przygodówek. Fall of Porcupine opowie o trudach pracy w służbie zdrowia w 2023 na komputerach (Steam i GOG) oraz konsolach Nintendo Switch, Xbox Series X|S, a także PlayStation 4/5. Prolog gry jest już dostępny na komputery oraz sprzęty Sony i Microsoftu, a fani Nintendo mogą go pobrać od wczoraj.


Fall of Procupine to pełna uczuć historia opowiedziana z perspektywy początkującego lekarza. Delikatnie dotyka ona trudnych tematów i wskazuje na znaczenie przyjaźni. Finley to nowy mieszkaniec miasteczka Porcupine. Gracze będą pomagać mu stawiać pierwsze kroki rezydentury. Z pozoru nowy dom bohatera jest stereotypowo ciepły – każdy każdego zna, a mieszkańcy witają się wzajemnie z uśmiechem. Ale już krótki pobyt wskazuje na to, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. Finley dodatkowo będzie musiał zmierzyć się z dylematem w pracy – konfrontacją pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym i konfliktami, jakie rodzą problemy systemowe służby zdrowia i przemysłu medycznego.

Ciekawy system rozgrywki

Fall of Porcupine oferuje graczom zabawne mini-gry, gładkie sekcje platformowe i rozbudowane opcje dialogowe. Rozwiązanie to ma opowiedzieć ciepłą i uduchowioną historię przyjaźni, poświęcenia, a także miłości. Finley musi biegać, skakać i szybować przez miasteczko Porcupine. Równocześnie diagnozuje mieszkańców, by składać raporty ordynatorowi, który nie okazuje za dużo wsparcia. Gracz zwiedzi przedmieścia, będzie spędzał czas z przyjaciółmi i odkrywał sekrety przemilczane przez mieszkańców.

Główne cechy gry

Assemble Entertainment jest oficjalnym partnerem Gamescomu 2022 ze stoiskami w sekcjach B2C i B2B. Wydawca udostępnił ostatnio wersje demonstracyjne gier Mira and the Legend of the Djinns, Verne: The Shape Of Fantasy, Moviehouse, Bound By Blades, Roadwarden oraz prolog Fall Of Porcupine. Na targach w Kolonii można również wypróbować gry w Squad 51 vs. the Flying Saucers, Super Catboy oraz XEL.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *