CEEGA 2022 – znamy nominowanych

Piąta, jubileuszowa gala Central & Eastern European Game Awards zbliża się wielkimi krokami. Jury zakończyło już prace nad wyborem gier nominowanych do głównych nagród w ośmiu kategoriach konkursowych. Kto je zdobędzie? O tym przekonamy się podczas gali finałowej CEEGA 2022 już 8 października 2022 o godzinie 15.00, w Sali Ziemia podczas targów Poznań Game Arena.


Central & Eastern European Game Awards to inicjatywa łącząca 15 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych gier wideo wyprodukowanych przez studia z regionu i wydanych w bieżącym roku.

Obszar Europy Środkowo-Wschodniej jest dużą i ważną, a jednocześnie często niedocenianą częścią światowego przemysłu gier. Poszczycić się może przeszło 1000 studiami, gromadzących niemal 30 tysięcy wykwalifikowanych deweloperów.

Organizowany od 2018 roku konkurs prowadzony jest przez międzynarodowe Jury, które przyzna nagrody w 8 kategoriach i ostatecznie wybierze laureatów. Poznajcie listę nominowanych:

Nominacje CEEGA 2022

BEST GAME:

VISUAL ART:

AUDIO:

DESIGN

NARRATIVE

TECHNOLOGY

HIDDEN GEM

BEST MOBILE GAME

Organizatorem CEEGA 2022 jest Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, nowa instytucja kultury oraz przestrzeń dla utalentowanych i energicznych twórców. W CRPK wszyscy aspirujący artyści będą mogli realizować swoje ambitne idee, pomysły i przedsięwzięcia.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *