11. Festiwal Pixel Heaven i jego atrakcje

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 w Warszawie. W ciągu trzech dni jego trwania uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach aż 7 gości specjalnych. Wśród nich znaleźli się m.in. Robert Jaeger, twórca Montezuma’s Revenge, czy Jim Bagley i Mike Dailly, autorzy projektu ZX Spectrum NEXT.


Pixel Heaven 2023 zbliża się wielkimi krokami! Rekordowa liczba 6,5 tysięcy uczestników z zeszłorocznej edycji wpłynęła na decyzję o rozbudowaniu imprezy o dodatkowe atrakcje. Wplynęło to także na wydłużenie listy zaproszonych gości specjalnych. Obecnie znanych jest siedem nazwisk. Organizatorzy zapewniają jednak, że nie ujawnili jeszcze wszystkich zaplanowanych niespodzianek, a karty odkrywać będą w nadchodzących tygodniach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się tacy twórcy jak: Jim Bagley, jeden z członków Ocean Publishing, współautor projektu ZX Spectrum NEXT, Mike Dailly, twórca gry Lemmings, a także prototypu pierwszej części serii Grand Theft Auto oraz drugi z autorów projekt ZX Spectrum NEXT. Pojawi się także Simon Butler, twórca gry Pedro wydanej przez Imagine Software, Nicola i Anthony Caulfield, założyciele Gracious Films, autorzy filmów dokumentalnych poświęconych grom wideo, Jon “Jops” Hare, kompozytor ścieżek dźwiękowych do gier wideo, a także autor gry Sensible Soccer oraz Robert Jaeger, twórca kultowej gry Montezuma’s Revenge.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej edycji Pixel Heaven będzie strefa Tetrisa Klasycznego. Jego społeczność powstała w 2019 roku i jest obecnie jedną z trzech największych takich grup na świecie pod względem liczby aktywnych graczy. Grupa nieprzerwanie od czterech lat sprawuje pieczę nad ligą oraz turniejami, a dzięki ich zaangażowaniu odbędą się IV Mistrzostwa Polski. Pierwsze miejsce w turnieju jest jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata, które odbędą się w trakcie Portland Retro Gaming Expo.

O Pixel Heaven

Festiwal Pixel Heaven to wydarzenie poświęcone niezależnym twórcom gier wideo z całej Europy. Poza wystawami i prelekcjami odbędzie się coroczny konkurs Pixel Awards Europe 2023. W trakcie imprezy gry prezentowane podczas Festiwalu powalczą o aż 12 nagród. Zgłoszenia do konkursu trwają do 28 kwietnia 2023 roku.

Wisienką na torcie będzie sobotnie Afterparty w Klubie Remont, w trakcie którego odbędą się aż dwa koncerty. O 21:00 publiczność rozgrzeje KATOD. To kompozytor muzyki elektronicznej, tworzący swoje utwory m.in. na ulepszonych komputerach Commodore C64. Po jego występie pałeczkę przejmą Fast Loaders, norweski zespół rockowy, tworzący epickie remaki muzyki znanej z gier komputerowych!

Festiwal Pixel Heaven 2023 odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 roku w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *