Premiera realme GT3

No i to jest nowina! W trakcie targów Mobile World Congress 2023, które odbywają się w Barcelonie, miała miejsce globalna premiera najnowszego smartfona marki realme. Mowa o mocnym modelu GT3, który zdecydowanie wyróżnia się zaawansowaną technologią ładowania o mocy 240W. Zapewnia to możliwość pełnego naładowania telefonu od 0 do 100% w niecałe 10 minut.


Seria realme GT oferuje najbardziej przełomowe innowacje technologiczne spod skrzydeł marki. Modele smartfonów z serii GT Master zachwyciły cały rynek swoim wyjątkowym designem nawiązującym do wzornictwa walizki podróżnej. Zaprezentowane w 2022 roku flagowe modele z serii GT 2 były wyrazem dbałości o środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszych podzespołów. Telefony z serii GT3 stanowią kolejny etap obranej przez realme drogi – tym razem oferując błyskawiczne ładowanie.

Nieziemskie ładowanie

Dzięki przełomowej mocy 240W, realme GT3 oferuje najszybszą moc ładowania. Naładowanie najnowszego smartfona realme od 0 do 20% pojemności baterii zajmuje tylko 80 sekund. Pełne naładowanie baterii pojemności 4600 mAh trwa tylko 9 minut i 30 sekund.

Innowacje w dziedzinie baterii i jej ładowania

Jako pierwsza marka w branży, realme zadbało o każdy szczegół i element ładowania – od bezpieczeństwa przez żywotność baterii, po kompatybilność akcesoriów. realme GT3 posiada trzy maksymalnie rozbudowane chipsety, które ładują się jednocześnie. Skutkuje to zwiększoną o 98,5% wydajnością transferu. Smartfon jest dostarczany z niestandardowym kablem ładującym 12A, który umożliwia korzystanie z technologii najszybszego ładowania dostępnego na rynku. Rozwiązanie jakim jest podwójne ładowanie GaN sprawia, że kostka ładująca jest mniejsza niż adapterach o mocy 150W.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań jest kontrola temperatury. realme GT3 został wyposażony w system chłodzenia cieczą VC o powierzchni 6580 mm2, który pokrywa 61,5% baterii i zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, nowy smartfon zawiera ognioodporną konstrukcję PS3, 13 czujników temperatury oraz 60 warstw zabezpieczeń.

TÜV Rheinland przyznał realme GT3 certyfikat bezpiecznego systemu szybkiego ładowania.

Na uwagę zasługuje fakt, że zgodnie z wewnętrznymi testami laboratoryjnymi, realme GT3 gwarantuje 80% żywotności po ponad 1600 cyklach ładowania. Smartfon wykorzystuje również inteligentne ładowanie, które wykrywa status urządzenia i przełącza stan ładowania na tryb podróży, tryb uśpienia lub tryb samochodowy. Dzięki temu urządzenie pomaga zachować zdrowie baterii i uniknąć jej przeładowania.

Poznaj interakcję ze smartfonem – w nowym wydaniu

realme GT3 posiada półprzezroczyste okno obok modułu aparatu. Użytkownicy znajdą w nim polerowane deko procesora, chipset NFC oraz innowacyjny Pulse Interface System z pierścieniem oświetlenia RGB w kształcie litery C.

Czerpiąc inspirację z telefonów dla graczy, Pulse Interface Design w realme GT3 wyświetla różne efekty świetlne w zależności od stanu telefonu. Na przykład, gdy telefon jest naładowany w 20%, wyświetli czerwony efekt oddychającego światła. Gdy jest naładowany w przedziale 21%-99%, wyświetli fioletowy efekt. Natomiast w chwili, gdy jest w pełni naładowany, fioletowe światło będzie zawsze włączone. W momencie połączenia przychodzącego oświetlenie szybko miga. Podczas odbierania powiadomień, system oświetlenia wyświetla biały kolor. 10-sekundowe odliczanie przed zrobieniem zdjęcia z opcją samowyzwalacza, sprawia, że telefon wyświetli niebieski, biały i pomarańczowy kolor.

Co więcej, system interfejsu Pulse można w dużym stopniu spersonalizować. Użytkownicy mogą wybierać spośród 25 odcieni kolorów, 2 typów rytmu i 5 trybów szybkości oświetlenia.

Najnowszy smartfon marki wyposażono w procesor Snapdragon 8+ 5G 4 nm, ekran Ultra AMOLED 144Hz o przekątnej 6,74”, a także w system obiektywów – przedni 50 Mpx z matrycą Sony IMX890 OIS oraz przedni aparat 16 Mpx. Waga realme GT3 to zaledwie 199 gram. Urządzenie działa na bazie systemu Android 13 wraz z nakładką realme UI 4.0.

Droga do lidera branży

W oparciu o najnowszy raport ośrodka Counterpoint, realme wiedzie prym w sferze innowacji związanych z szybkim ładowaniem. Marka po raz pierwszy wprowadza takie rozwiązanie w smartfonach w przedziale cenowym poniżej 150 dolarów. realme nieustannie realizuje komercjalizację innowacji w technologii szybkiego ładowania. W 2020 roku, modelem realme X7, firmie udało się dostarczyć technologię ładowania 65W. Kolejnym przełomem był smartfon realme GT NEO 3 150W, który w połowie roku 2022 umożliwił użytkownikom naładowanie 50% baterii urządzenia zaledwie w 5 minut.

Cena realme GT3

realme GT3 będzie dostępny w wybranych krajach w różnych wariantach pojemności ROM i RAM: 8+128GB, 12+256GB, 16+256GB, 16+512GB oraz 16+1T. Globalna rekomendowana cena detaliczna zaczyna się od 649 USD. Kiedy będzie w Polsce? Zobaczymy!

źródło: informacja prasowa realme Polska / Havas PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *