Zwiastun Nope: horroru stworzonego przez zdobywcę Oscara

Nope reżysera Jordana Peele jest jednym z nielicznych współczesnych filmów, wokół którego tworzy się tak ogromne zamieszanie. Premiera filmu odbędzie się dopiero 22 lipca 2022. Budowanie tego rodzaju napięcia jest odważnym krokiem ze strony studia, pytanie, czy wypadniepozytywnie…?

Pierwszy zwiastun Nope stwarza wrażenie, że Peele wymyślił coś naprawdę strasznego i przekształcił to w swoiste dzieło sztuki, na punkcie którego wszyscy będziemy mieć obsesję.


Zwiastun filmu przedstawia dwie postacie: Daniela Kaluuyi i Keke Palmera, hodowców bydła. Całe dnie spędzają pracując z końmi na farmie. Marzą o uczynieniu z niej profesjonalnego ranczo dla koni do produkcji filmowych. Właśnie wtedy, gdy wydaje się, że nic się w tym temacie nie zmieni, pojawia się dziwna anomalia atmosferyczna. Zaczyna ona przerażać lokalne zwierzęta. Może się wydawać, że produkcja jest filmem o kosmitach nawiązujących kontakt z Ziemią. Jednak dziwna chmura i klimat wyczuwalny w zwiastunie sprawia, że mamy do czynienia z czymś na wzór Stranger Things. Zobaczcie sami.

Jordan Peele za film Uciekaj! otrzymał w 2018 roku Oscara za Najlepszy scenariusz oryginalny. Jest doceniany przede wszystkim za przemycanie w horrorach problematyki rasizmu i innych istotnych kwestii społecznych. Spełnia się także jako producent w swojej firmie Monkeypaw Productions. Tam powstał m.in. Candyman oraz Kraina Lovecrafta czy też Lorena.

źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *