Znamy datę premiery Interkosmos 2000

Ovid Works, polskie studio tworzące gry wideo, już we wrześniu odda w ręce graczy swoją nową produkcję Interkosmos 2000. Pierwszy, wydany w 2017 roku Interkosmos cieszył się wśród graczy bardzo pozytywnym odbiorem. Jego następca ma zapewnić jeszcze więcej niezapomnianych przygód. Poczujemy się jak prawdziwi astronauci, sprostamy wyzwaniom i uratujemy przyszłość. To wszystko oczywiście w technologii VR na Quest 2. Oficjalna premiera Interkosmos 2000 jest zaplanowana na 1 września 2022.


O locie w kosmos marzy naprawdę sporo osób, jednak tylko nieliczni mogą dostąpić takiej możliwości. Interkosmos 2000 sprawi, że każdy gracz, zakładając gogle VR, znajdzie się w przestworzach. Nie będzie to jednak wyprawa o charakterze turystycznym.

Zasiadając w realistycznej kapsule kosmicznej, gracz godzi się na podjęcie szeregu niełatwych wyzwań. Istotne będzie opanowanie systemów utrzymujących kapsułę na orbicie, właściwe zarządzanie silnikami, kontrola systemów nawigacji i naprowadzania, dzięki którym można dokować do stacji kosmicznych. Będzie musiał również unikać zderzeń z asteroidami. Nadrzędnym celem będzie oczywiście przeżycie i ocalenie przyszłości.

Najważniejsze cechy Interkosmos 2000

Pierwszy Interkosmos był świetnym weryfikatorem koncepcji jeszcze w początkach VR-u. Od tamtej pory minęło jednak sporo czasu, więc w Interkosmosie 2000 chcemy wyjść poza odtworzenie uczucia bycia wewnątrz kapsuły kosmicznej i zamiast tego chcemy jak najwierniej odtworzyć samodzielne poruszanie się w przestrzeni kosmicznej jako astronauta. Dajemy graczom swobodę poruszania się po orbicie, a wraz z nią przychodzą dodatkowe wyzwania. Interkosmos 2000 idzie o krok dalej z różnymi trybami trudności, dzięki którym wszyscy gracze, niezależnie od stopnia zaawansowania, zyskają dodatkowe wyzwania. Każdy, kto kiedykolwiek marzył o lataniu wśród gwiazd, pokocha tę grę.

powiedział Zaq Chojecki, Game Director w Ovid Works.

Interkosmos 2000 zadebiutuje 1 września 2022. Będzie go można kupić w oficjalnym sklepie Meta Quest, co zapewni tytułowi znakomitą promocję wśród zainteresowanych. Firma Meta, amerykański gigant technologiczny, wspiera polskie studio już na etapie produkcji gry, pomagając w prowadzeniu wymagających testów QA. Gra VR autorstwa Ovid Works dostępna będzie na goglach Quest 2, jednak producenci nie wykluczają, że w przyszłości dojdzie do portów na inne zestawy VR.

źródło: informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *