Zapowiedź Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest

Polskie studio Different Tales zapowiedziało nową grę World of Darkness. Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest to tytuł, nad którym pracują twórcy gier z serii Wiedźmin. Szykuje się kolejny hit?


Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest wydane zostanie przez firmę Walkabout Games. Grę zaprojektowali Jackek Brzeziński i Artur Ganszyniec, znani doskonale z pierwszej gry z serii Wiedźmin na PC. Obaj twórcy są również kojarzeni jako autorzy wielu tradycyjnych gier fabularnych oraz redaktorzy najbardziej wpływowych polskich magazynów RPG. W branży gier wideo największą sławę przyniosła im praca nad Wiedźminem, Dying Light i Hitmanem. Ich najnowsze tytuły to uznany przez krytyków Wanderlust: Travel Stories i rozszerzenie Wanderlust: Transsiberian.

Kilka słów od twórców:

Zakochaliśmy się w „World of Darkness” w latach 90. Dorastaliśmy w przy tych grach i od tego czasu są cały czas z nami. Miały także ogromny wpływ na nasze życie zawodowe.

W Świecie Ciemności zawsze fascynowała nas modernizacja mitów. Klasyczne opowieści grozy są ucieleśnieniem lęków w danych czasach. Blady hrabia, który mieszkał w wielkim zamku, stałby się wampirem. Legendy o zombie odzwierciedlają niekończącą się sytuację haitańskich niewolników. Istnieje również człowiek-bestia, który w interpretacji World of Darkness stałby się obrońcą przyrody.

Dzisiaj ludzkość jest oczarowana technologią. Mity z przeszłości ustąpiły miejsca obawom przed cyfrową erą, hakerami i błędom systemu operacyjnego. Tymczasem w 2020 r. otrzymaliśmy sygnał alarmowy od samej natury. Ogromne pożary lasów w Australii, zanieczyszczenie oceanów, zmiany klimatu i pandemia powinny skłonić nas do myślenia.

Mit wilkołaka musi powrócić.

Data premiery Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest nie została jeszcze ujawniona. Prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego – ale o tym dowiemy się wkrótce. Nie podano również platform, ale gra powinna wyjść na PC, Nintendo Switch i urządzenia mobilne.

źródło: Walkabout Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *