Witamy w 2042!

9 czerwca 2021, nowy Battlefield został oficjalnie zapowiedziany przez EA pod nazwą Battlefield 2042. Dowiedzieliśmy się, że gra zaoferuje nam tryb multiplayer bez kampanii fabularnej oraz battle royale. Datę premiery zaplanowano na 22 października 2021.


13 czerwca na konferencji XBOX & BETHESDA GAMES SHOWCASE został zaprezentowany gameplay z gry. Nowy Battlefield 2042 jest wypełniony dynamiczną akcją. Zwiastun przedstawia ujęcia podczas panujących różnych warunków atmosferyznych. Postać, którą będziemy się prouszać, może również prowadzić pojazdy. Specjalna linka, umiejscowiona w grze, pozwoli nam dostać się na wysoko usytuowaną lokalizację.

Konsole nowych generacji, szykujcie się!

Battlefield 2024 pojawi się na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC. Do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc producenci nadal dzielnie pracują nad tym, by grafika wyglądała jak najlepiej. Wierzymy, że się im to uda!

Jakie tryby nas czekają w nowym Battlefield 2042?

Zabraknie znanej nam kampanii jednoosobowej. Zastąpi ją rozwinięty tryb multiplayer. Battlefield 2042 ma skupić się na konflikcie dwóch światowych mocarstw – mowa o USA i Rosji. Gra będzie posiadać siedem dużych map. Każda z nich została zaprojektowana tak, by za każdym razem rozgrywka zaskakiwała graczy.

Różne warunki atmosfetyczne zostały określone dedykowanymi nazwami. W kosmodromie czeka na nas wróg i ogromna burza z trudnymi warunkami. Klepsydra prezentuje miasto pochłonięte przez pustynne środowisko. Minifest to południowokoreańska metropolia, w której będziemy walczyć pomiędzy wieżowcami. Wrakowisko znajduje się na zachodnim wybrzeżu Indii, gdzie zostały porzucone statki. Rozłam prezentuje przestrzeń na mocnym mrozie, gdzie będziemy musieli wydobyć ropę naftową. Odnowa jest ostatnią mapą. Powstał tam mur odgradzający obszary rolne, chroniąc bogatych ludzi.

Dodatkowe informacje

Na konsolach nowej generacji oraz na PC dostępna będzie mapa, na której gracze będą mogli grać 64 vs. 64, a na starszych konsolach 32 vs. 32. Tryb podbój będzie nieco zmieniony. Pojawią się sektory składające się z kilku punktów kontrolnych. Tryb przełamania umożliwia grę pomiędzy dwoma zespołami – atakującym i obronnym. W tym trybie walka będzie toczyć się o wielkie sektory. Zupełnie nowym trybem jest tryb strefa zagrożenia, jednak o nim więcej dowiemy się 22 lipca podczas EA PLAY LIVE.

Pole bitwy w Battlefield 2042 składa się z wielu charakterystycznych obszarów walki. Całość podkręca możliwość korzystania z pojazdów. Jeśli chodzi o dostępny arsenał, wiemy niewiele. Z dostępnych informacji wynika, że pojawią się pojazdy opancerzone, odrzutowce, śmigłowce, psy-roboty, haki z linkami oraz drony. Bronie natomiast będą nowoczesne, inspirowane przyszłością.

Specjaliści w grze

Ogólnie będzie ich dziesięciu, jednak my poznaliśmy do tej pory czterech. Mowa o Websterze Mackay, który posiada hak abordażowy i jest bardzo zwinny. Maria Falck specjalizuje się w chirurgii bojowej. W jej wyposażeniu znajduje się pistolet na strzykawki, którym może ratować kolegów w kryzysowych sytuacjach, jak również zadać obrażenia wrogom. Piotr „Borys” Guskowski wyróżnia się cechami operatora wartownika. Korzysta on z wieżyczki zwanej systemem wartowniczym, który pozwala dostrzec wrogie cele, a następnie umożliwia atak na określonym obszarze. Wikus „Casper” Van Daele posługuje się czujnikiem ruchu i dronem zwiadowczym, którym może oznaczać wrogów, jak i „połaskotać” ich impulsem elektromagnetycznym.

W Battlefield 2042 znajdziemy przepustki bojowe, które będą trwały po trzy miesiące. Dodatek ten będzie zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Na początku gry po premierze, otrzymamy cztery sezony, czterech operatorów, oraz cztery przepustki.

źródło: ea.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *