Witajcie w magicznym i tajemniczym świecie Fern Island

The Witch of Fern Island to zupełnie nowa pozycja stworzona przez polski zespół z Enjoy Studio. Gracze wcielą się w młodą dziewczynę o imieniu Abrill, która marzy o byciu jedną z dyplomowanych Wiedźm.


Akcja The Witch of Fern Island rozgrywa się na tytułowej Wyspie Paproci. Jest to alternatywny świat pełen fantastycznej flory i fauny, otoczony magiczną aurą i budowany przez trzy różne kultury zamieszkujące okolicę. Zadaniem gracza jest zaliczenie praktyk akademickich i ukończenia egzaminu dla Wiedźm. Poza studenckimi obowiązkami, Abrill zmierzy się również z konfliktami, które podzieliły lokalną społeczność. To od niej zależy, w jaki sposób potoczą się losy krainy oraz ludzi, których spotka na swojej drodze. Gracz ma całkowitą dowolność w podejmowaniu decyzji, a rozległy świat Wyspy Paproci może przemierzać na swojej magicznej, latającej miotle.

The Witch of Fern Island łączy w sobie elementy gry przygodowej, RPG z otwartym światem oraz piaskownicy. Tytuł nie posiada konkretnego zakończenia, ale podkreśla upływ czasu systemem dobowym oraz kalendarzem. Co więcej – zachowanie i nastroje mieszkańców również ulegają zmianie. Na Wyspie Paproci zawsze jest dużo atrakcji, jednak jednym z najważniejszych zadań jest poznawanie mieszkańców, ich kultury oraz próba zrozumienia ich problemów. Podczas swojego kształcenia, Abrill odkryje, że wielką wartość ma nie tylko wiedza książkowa, ale również historie ludzi, których spotyka oraz doświadczenie, jakie zdobędzie, pomagając im w rozwiązywaniu problemów.

Kluczowe cechy The Witch of Fern Island

Chcemy, by ludzie grający w The Witch of Fern Island czerpali z rozgrywki przyjemność wynikającą z niespiesznej, a zarazem satysfakcjonującej rozgrywki. Naszą grę można zakwalifikować do nurtu ale zależało nam, aby stała się czymś więcej. Magiczny świat Wyspy Paproci jest namacalny zarówno na poziomie rozgrywki, jak i opowieści. Pozwala nam przedstawić historie ludzi z bardziej osobistej, głębszej perspektywy.

– mówi Patryk Pietraszkiewicz, Game Director w Enjoy Studio S.A.

Kickstarter gry The Witch of Fern Island również wystartował! Tytuł wesprzeć można pod tym linkiem.

The Witch of Fern Island trafi na platformę PC w trybie Wczesnego dostępu już w pierwszym kwartale 2023 roku. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na początek 2024 roku. Gra ukaże się na PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *