Widzieliście już Dark?

Dark, jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa właśnie dobiegł końca. Albo początku?


Niemiecka produkcja Netflixa – Dark – zadebiutowała na platformie w 2017 roku. Od początku zbierała ona pochlebne recenzje. No i teraz, trzy lata później, historia dalej nie zawiodła. Zarówno recenzentów, jak i subskrybentów Netflixa.

Opowieści o podróżach w czasie mają to do siebie, że często przekombinowują. Że są wątki, które nie mają sensu, a fabuła nie trzyma się kupy. Dark to produkcja, która zostanie jedną z ikon tych właśnie historii.

Jeśli odpowiedź na pytanie z tytułu brzmi „nie”:

Spróbujcie. Jak spróbowaliście rok temu, to spróbujcie jeszcze raz. Ja do tego serialu podchodziłam trzy razy. Powoli przekopywałam się przez pierwszy sezon, by odpuścić po trzecim odcinku i drugi raz po piątym. Znajomi z Twittera przekonywali mnie, że jeszcze chwila i zacznie się robić ciekawie, ale szkoda było mi życia.

Ponad rok później, zaraz przed Świętami w zeszłym roku, zrobiłam trzecią próbę za namową kolegi z pracy. I wiecie co? Zaskoczyło. Skończyłam sezon w kilka dni i pobiegłam do narzeczonego, żeby przymusić go do zrobienia tego samego. Nie chciałam oglądać drugiego sezonu sama.

Cieszę się, że zrobiliśmy to tak późno! Nie musieliśmy czekać na ostatni sezon długich miesięcy, tylko zaledwie moment. Idealnie.

Jeśli wahacie się, jeśli próbowaliście – spróbujcie teraz. Kompletna historia, zamknięta w trzech sezonch, która jest jedną z lepszych produkcji o tematyce podróży w czasie. (Obok moich ukochanych serialowych 12 małp.)

Jeśli „tak”:

Netflix przygotował specjalną stronę, dostępną tu. Możecie na niej poczytać streszczenia odcinków i losy pojedynczych postaci. Zaznaczając ostatnio obejrzany odcinek, strona zaserwuje Wam przygodę bez spoilerów.

Do naszej dyspozycji jest drzewo genealogiczne. Jeśli widzieliście Dark to wiecie, że jest ono często potrzebne, żeby dobrze umiejscowić postacie i zrozumieć, co się stało, że [spoiler] nie ma w [spoiler].

Oprócz postaci możemy również przyjrzeć się symbolom umieszczonym w świecie serialu.

Świetna robota!


Wszystkie trzy sezony Dark obejrzycie na Netfliksie.

Fot: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *