Trzecioosobowa platformówka skradankowa Ereban: Shadow Legacy już dostępna

Nowe, małe hiszpańskie studio Baby Robot Games po 5 latach ciężkiej pracy wypuścił w dniu 10 kwietnia 2024 ich debiutancki tytuł Ereban: Shadow Legacy. Ta szybka, oparta na fabule skradanka łączy w sobie oszałamiającą oprawę wizualną i innowacyjną mechanikę łączenia cieni z perspektywy trzeciej osoby w moralnie nieoczywistym świecie. Gra wprowadza innowacyjną mechanikę do gatunku skradanek. To zdolność łączenia się z cieniami (zdolność ta zwana jest Scaleniem z cieniami), która daje głównej bohaterce Ayanie niezwykły poziom mobilności i opcji strategicznych. Wszystko po to, by przeniknąć na teren wroga i dowiedzieć się, co stało się z jej ludem. Niebawem na naszej stronie pojawi się recenzja produkcji.


Stworzona skromnymi zasobami, ale czerpiąca inspiracje z tak dużych tytułów jak Metal Gear, Splatoon, Aragami czy Assassin’s Creed, Ereban: Shadow Legacy pozwala wcielić się w graczowi w główną bohaterkę Ayanę. Jest ona ostatnią potomkinią rasy Ereban. Posiada cenną moc stapiania się i swobodnego wędrowania w cieniu. Odkrywając zagadkowe powiązanie między tajemniczą megakorporacją Helios a jej ludem, gracze opanują zwinność Ayany, jej mistyczne moce oraz zaawansowane technologicznie gadżety by albo sprytnie unikać przeciwników albo bezlitośnie pokonać wszystko i wszystkich, którzy stoją na jej drodze do poznania prawdy.

Ereban: Shadow Legacy jest naszą pierwszą grą i jakby nie patrzeć jest również naszym listem miłosnym do wszystkich wspaniałych gier skradankowych, na których dorastaliśmy. Połączenie tradycyjnego skradania się z mechaniką Shadow Merge i wszystkimi jej możliwościami było bardzo wymagające, ale dawało sporo frajdy. Mamy nadzieję, że graczom spodoba się gra, w którą włożyliśmy nasze serca przez ostatnie 5 lat!

Alejandro Marquez (reżyser gry w Baby Robot Games).

Główne cechy gry Ereban: Shadow Legacy

👻 Stań się jednością z cieniami. Doświadcz niespotykanego dotąd połączenia skradania się i cieni dzięki zdolności Scalania z cieniami. Zanurz się w cieniu i swobodnie się w nim poruszaj, wspinaj się po ścianach docierając do niedostępnych miejsc, atakuj z ukrycia lub przemieszczaj się niezauważony.

🤖 Połącz swoją zwinność, moce i gadżety. Absorbuj echa, by poznać więcej śmiercionośnych i wspomagających mocy cienia, twórz zaawansowane technologiczne gadżety i połącz to wszystko ze swoją zwinnością, aby przedostać się za linię wroga i dowiedzieć się co ukrywają.

👻 Graj w swoim stylu. Podchodź do każdego poziomu z własną strategią. Wykorzystuj swoje moce, by poruszać się niczym duch lub by atakować jako śmiercionośny cień w tej szybkiej grze skradankowej łączącej elementy platformówki i łamigłówki.

🤖 Określ swoje dziedzictwo. Unikaj lub zabij. Zachowaj lub zużyj. Uratuj lub zgładź. W świecie, w którym czyny wykraczają poza dobro i zło – jak daleko się posuniesz, by odkryć prawdę?

👻 Zwiedź umierający piękny świat. Odkryj ruiny martwych miast, zbadaj futurystyczne obiekty wykute w pradawnych świątyniach i zawieraj sojusze, które odkryją prawdę o tym kim jesteś i co stało się z twoim ludem.

Mechanika Scalenia z cieniami

Geneza tej mechaniki wzięła się z pasji do gier skradankowych z czasów dzieciństwa twórców. Tradycyjnie wszystkie wykorzystywały cienie, by uczynić postać mniej widocznym, więc pomyśleli: Co by było, gdybyś mógł dosłownie się z nimi połączyć? Wzięli zupełnie inną grę jako punkt odniesienia, a mianowicie Splatoon. Po przetestowaniu tego jak to jest poruszać się przez cienie w podobny sposób jak to się robi w atramencie, natychmiast zdali sobie sprawę z ogromnej ilości możliwości, jakie to przed nimi otwiera.

Najważniejsze jest to, że gdy znajdujemy się w cieniu, jesteśmy całkowicie niewykrywalni. Pozwala to płynnie przemieszczać się pod stopami wrogów, pojawiać się nagle za ich plecami jeśli zdecydujemy się grać agresywnie lub swobodnie znikać tuż przed ich nosami. Tak długo, jak nie zostaniemy oślepieni światłem lub nie pozostaniemy zbyt długo w cieniu, cienie będą nas osłaniać.

Oprócz tego, Scalenie z cieniami oznacza również dużą przewagę pod względem mobilności. Na przykład wszędzie tam, gdzie są cienie, możemy wspinać się po ścianach i docierać do wysokich i niedostępnych miejsc. Możemy również używać poruszających się obiektów, a nawet ich cieni, by przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego. Umożliwia to także przechodzenie przez małe przestrzenie, ignorując ogrodzenia, pręty czy kraty lub skakanie z wysokich miejsc i płynne lądowanie w cieniu, całkowicie bezpiecznie i cicho… To oczywiście tylko kilka przykładów tej możliwości.

Scalenie z cieniami jest bardzo wszechstronną mechaniką. Od gracza zależy czy odkryje i połączy wszystkie jej możliwości!. Jest to podstawowa mechanika, ponieważ podczas swojej przygody gracze nauczą się ulepszeń i zupełnie nowych mocy cienia.

Ereban: Shadow Legacy jest dostępne od 10 kwietnia 2024 na platformie Steam i Epic Game Stores Wkrótce na naszej stronie pojawi się recenzja produkcji. Bądźcie czujni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *