Polacy chcą większej funkcjonalności wideorejestratorów

Kamery samochodowe cieszą się wśród kierowców coraz większą popularnością, zwłaszcza w Polsce. Już prawie połowa z nich deklaruje ich posiadanie. Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie wideorejestratora kierowcy zwracają uwagę przede wszystkim na parametry techniczne i wygodę użytkowania. Coraz więcej osób zaczyna traktować te urządzenia jako coś więcej niż tylko zwykłe kamery. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa tych urządzeń, takie jak alerty o zbliżaniu się ruchomych obiektów, znacznie przyciągają uwagę kierowców w ofertach. A czy Wy korzystacie z kamerek samochodowych?


Niezawodna marka Nextbase od zawsze postrzegała kamery samochodowe jako narzędzia, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W tym celu regularnie przeprowadzają badania, by lepiej zrozumieć potrzeby kierowców. Ostatnie badanie dotyczyło czynników, które są dla kierowców ważne przy wyborze wideorejestratora.

Proza życia i dążenie do rozwoju

Dla polskich kierowców najważniejsze są parametry techniczne i wygoda użytkowania w przypadku posiadania kamery samochodowe. Do najważniejszych parametrów technicznych należą: cena, rozdzielczość nagrań, dodatkowe funkcje poprawiające jakość nagrań nocnych oraz niezawodność przechowywania materiału wideo. Każdy z tych aspektów wskazało ponad 20% badanych. Równie istotna okazała się łatwość obsługi i montażu urządzenia. Jego trwałość jest tak naprawdę równie istotna.

Polacy coraz częściej zwracają uwagę na rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i wszechstronność kamer samochodowych. Choć niektóre filmiki publikowane w Internecie nie wnoszą nic nowego w kwestii bezpieczeństwa. Często służą do wskazywania nieodpowiednich zachowań na drodze – nierzadko ze strony samego nagrywającego.

Dla co piątej osoby badanej ważna jest możliwość rozszerzenia pola widzenia kamery, np. o widok do tyłu. Dla 13% ankietowanych istotne jest rozwiązanie umożliwiające zdalne oglądanie obrazu z kamery w czasie rzeczywistym. Poszukiwane są również funkcje urządzenia z funkcjami bezpieczeństwa, takie jak połączenie alarmowe SOS i automatyczny alarm w przypadku zbliżania się obiektów (np. innych samochodów, rowerzystów, pieszych). Obie te funkcje zostały wskazane przez 14% badanych kierowców. Odpowiedzi Polaków sugerują, że coraz częściej szukają oni czegoś więcej niż tylko zwykłego, niewielkiego i taniego rejestratora trasy.

Nextbase wyprzedza potrzeby kierowców

Nextbase uważnie śledzi trendy rynkowe i stara się je wyprzedzać.

Jednymi z najlepiej sprzedających się produktów Nextbase w naszym kraju są obecnie kamery samochodowe serii 2. Większość modeli z tej serii (622GW, 522GW, 422GW, 322GW) oferuje system Emergency SOS. W przypadku wypadku i braku reakcji ze strony kierowcy system wyśle do odpowiednich służb informacje o zdarzeniu, dokładnym jego miejscu, kierunku, w którym poruszał się pojazd, a nawet zapisane dane medyczne właściciela.

Od zawsze w naszej wizji kamera samochodowa jawiła się jako sprzęt, na którym można polegać. Jest wygodny w obsłudze, ale również zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ten ostatni aspekt jest dla na szczególnie ważny. Z naszych wewnętrznych badań wynika, że samo posiadanie wideorejestratora w samochodzie ma pozytywny wpływ na styl naszej jazdy. Niemniej na drodze nie wszystko zależy wyłącznie od nas samych, więc stale rozwijamy rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo podróżujących. W naszych kamerach serii 2 zadebiutował system Emergency SOS, a już niedługo zaprezentujemy rozwiązania, które pozwolą kamerze samochodowej stać się inteligentnym asystentem kierowcy.

Allard Rustenhoven, Head of European PR and Communications w Nextbase.

Informacje przedstawione powyżej opierają się na ankiecie przeprowadzonej przez YouGov Deutschland GmbH w imieniu firmy Nextbase. W trakcie tego procesu (w dniach 23-29 listopada 2023) w Polsce przebadanych zostało 1058 pełnoletnich osób, które posiadają lub użytkują samochód. W kolejnych miesiącach marka Nextbase podzieli się dalszymi wnioskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *