Trzeci zwiastun Yupitergrad 2: The Lost Station już dostępny

To wiadomość do wszystkich miłośników kosmicznych akrobacji! Premiera Yupitergrad 2: The Lost Station jest już coraz bliżej, więc Gamedust przygotował szereg informacji, które pozwolą graczom dowiedzieć się więcej o nadchodzącej produkcji.


Twórcy do tej pory komunikowali zwrot w kierunku action-adventure, pokazali fragmenty eksploracji oraz walki, a także zapowiedzieli dla swoich graczy nową dawkę zagadek środowiskowych. Yupitergrad 2: The Lost Station jest pełen elementów, które doskonale sprawdziły się w grach dedykowanych dla tradycyjnych platform, a deweloperzy z Gamedust przenieśli je do świata VR.

Nowy zwiastun pokazuje bujanie się po korytarzach za pomocą lin i przyssawek, otwieranie przejść oraz walkę z robotami. Można też zauważyć AIshę – naszą wirtualną towarzyszkę. Z jej pomocą podróż przez niebezpieczną stację będzie znacznie ciekawsza.

Czym jest Yupitergrad 2: The Lost Station?

Yupitergrad 2: The Lost Station to tytuł, w którym gracz ma możliwość eksploracji w stanie nieważkości opuszczonej stacji kosmicznej za pomocą przyssawek z przymocowanymi do nich linami oraz dysz zamontowanych na rękach ułatwiających manewrowanie w powietrzu. Dodatkowo gracz zdobędzie broń, która pozwoli mu na eliminację wrogich robotów. Na swojej drodze napotka wiele przejść, zagadek oraz przeciwników, których będzie musiał pokonać. Nie zabraknie również tradycyjnej mapy, która pomoże przemieszczać się po stacji. Gra osadzona jest w lekkim, humorystycznym tonie i łączy perspektywę VR ze strukturą gry w stylu Metroidvania.

Czy muszę znać Yupitergrad 1 aby cieszyć się sequelem?

Wielu graczy zastanawia się, czy będą mogli zagrać w Yupitergrad 2 nie znając historii opowiedzianej w pierwszą część. Odpowiedź brzmi: tak. Yupitergrad 2 bardzo lekko nawiązuje do pierwszej części, ale jest zupełnie nową historią. Twórcy zastosowali tutaj podejście znane z klasycznych gier wideo, takich jak Mario czy Zelda – gdzie każda część jest osobnym bytem, ale przejmuje pewne postawy i oczekiwania od poprzednika.

Co nowego znalazło się w Yupitergrad 2?

Gra jest pełna nowych pomysłów. Twórcy zbudowali ją z nastawieniem „im więcej, tym lepiej”. Deweloperzy skupili się na otwartej konstrukcji stacji kosmicznej, w której gracze powinni szukać sposobów na odkrywanie nowych przejść i dalszą eksplorację. W grze uczestnicy napotkają zbuntowane maszyny, z którymi będzie można podjąć walkę i strzelać do nich ze zdobytej broni. Dodatkowo nasz bohater będzie korzystał z różnych gadżetów, a na ekranie pojawi się w końcu jego towarzyszka AIsha! Wszystko to razem tworzy nową, jeszcze bogatszą atmosferę i wrażenie udziału w wielkiej kosmicznej przygodzie w VR.

Czy gra jest (zbyt) dynamiczna?

Deweloperzy tworzą bardzo dynamiczną grę w VR. Bazując na doświadczeniach Yupitergrad 1 wprowadzili zmiany mające na celu opanowanie choroby lokomocyjnej i dopracowanie systemu poruszania się. Po to, by usprawnić swobodne przemieszczanie się graczy. Podczas tworzenia gry duży nacisk położono na płynność i stabilność doświadczeń gracza, a dzięki otwartej mapie i dodatkowym funkcjom gra jest bardziej wciągająca niż kiedykolwiek.

Kiedy tytuł będzie dostępny?

Gra jest w fazie produkcyjnej, co pozwala na jej ogrywanie i sprawdzanie. Wkrótce wersja testowa zostanie wysłana do prasy i influencerów. Na tych kanałach będzie można zapoznać się z grą przed pełną premierą.

Kiedy gra zostanie wydana i na jakie platformy?

Premiera Yupitergrad 2 odbędzie się w pierwszej połowie 2023 roku. Dokładna data zostanie podana w najbliższych tygodniach. Gra zostanie wydana na gogle Pico, a później na Meta Quest 2. Kolejne platformy, takie jak Steam i HTC XR Elite, zostaną wydane po premierze na Quest 2.

źródło: informacja prasowa Galaktus PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *