Telefony idealne dla aktywnych – Maxcom

Majówka jeszcze się nie skończyła, jednak niejedna osoba dojdzie podczas jej trwania do pewnych wniosków związanych z urządzeniami. Niezależnie od tego, czy celem majówki okazała się górska wyprawa, spływ kajakowy czy własna działka, telefon zawsze mamy przy sobie. Podczas outdoorowego wypoczynku często korzystamy z telefonu w trudnych warunkach. Właśnie dlatego powinien on posiadać szereg odpowiednich rozwiązań. Takie kryteria spełniają modele marki Maxcom: MM918 Strong, MM735 z opaską SOS czy MM740. Zapoznajcie się z nimi przed kolejną wyprawą!


Majówka oraz zbliżające się coraz to cieplejsze weekendy to doskonały czas dla wypoczynku w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Dlatego chętnie wybiera się m.in. aktywności wodne, piesze wędrówki, ale również stawiamy na spędzenie kilku dni na działce. W każdym z tych wariantów potrzebujemy telefonu, który zapewni nam łączność ze światem w zróżnicowanych warunkach.

Przygotuj się na ekstremalne warunki

Wystarczy chwila nieuwagi i telefon upada na ziemię. Czasem kończy się to jedynie powierzchownymi uszkodzeniami obudowy. Gorzej, jeśli wypadnie niefortunnie na jezdnię czy chodnik i uszkodzeniu ulegnie przednia szybka lub wyświetlacz. W tej sytuacji koszty naprawy mogą przyprawić o ból głowy, a my pozostaniemy bez telefonu. Dodatkowym ryzykiem uszkodzenia dla delikatnych modeli telefonów jest piasek, który z łatwością dostaje się do wszystkich otworów w smartfonach. Dla osób, które planują korzystać z telefonu w trudnych warunkach producenci sprzętu proponują telefony wzmocnione.

Takim przykładem jest Maxcom Strong MM918, który posiada obudowę z wytrzymałych materiałów, odpowiednio osłonięty ekran oraz zabezpieczenia gniazd ładowania, wejścia słuchawkowego, czy slotów na kartę pamięci oraz SIM. Charakteryzuje się wytrzymałością na pył i wodę, którą wyraża norma IP68. Długotrwałe przebywanie w trudnych warunkach sprawia, że nie zawsze mamy możliwość naładowania telefonu. Maxcom MM918 został wyposażony w baterię o pojemności 2500 mAh, która zapewnia do 520 godzin czuwania na jednej karcie SIM lub 378 godzin na dwóch kartach SIM i do 17 godzin rozmów w technologii 2G lub 9 godzin w technologii 3G.

Pomoc pod ręką

Podczas spaceru w lesie, biegania czy rowerowej wycieczki może nam się przydarzyć wiele nieprzewidzianych sytuacji, w których bez telefonu ani rusz. Wówczas sprawdzi się model Maxcom MM735. Telefon wyposażony jest w bezprzewodową, wodoodporną opaskę SOS, która umożliwia automatyczne połączenie na zaprogramowany numer w trybie głośnomówiącym. Przycisk pozwala na bezpośrednie połączenie i wykonanie określonej akcji, na przyjład: wezwanie pomocy pod 112, skontaktowanie się z bliskimi lub przesłanie im SMS-em swojej lokalizacji.

Opaska SOS jest wykonana z elastycznego, a zarazem delikatnego materiału. Nie powoduje ono żadnych otarć na skórze. Akcesorium to jest dołączone do zestawu telefonu Maxcom Comfort MM735 po to, by  czuć się bezpieczniej. Model ten dodatkowo wyposażono w latarkę, którą można włączyć i wyłączyć bez konieczności szukania polecenia w menu telefonu.

Bezproblemowe ładowanie

Podczas pakowania sporo miejsca w podróżnej torbie zajmują kable i ładowarki. Gdy już dotrzemy do naszego celu wyprawy, trudno czasem o dostęp do prądu, a więc i z ładowaniem telefonu. W takich sytuacjach sprawdza się model Maxcom Comfort MM740. Urządzenie posiada wbudowaną ładowarkę i mocną baterię (1000mAH). Jedno ładowanie wystarcza na wiele godzin, a w sprzyjających warunkach nawet na trzy dni użytkowania.

Maxcom Comfort MM740 jest dodatkowo wyposażony w duże widoczne przyciski, szeroki wyświetlacz, a także funkcję SOS. Solidną podstawą urządzenia jest bezprzewodowy głośnik, który umożliwia rozmowy podczas wykonywania codziennych domowych czynności, a także słuchanie radia. Wszystko to sprawia, że model ten jest idealnym towarzyszem na każdą wyprawę.


Niestety nie mamy możliwości przewidywania tego, co nas czeka. Kiedy weźmiemy pod uwagę wszystkie zagrożenia, na które jest narażony nasz smartfon, a w konsekwencji i my, warto na ten czas dobrze przemyśleć wybór modelu telefonu i wziąć pod uwagę okoliczności, w jakich będziemy z niego korzystać.

źródło: informacja prasowa Maxcom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *