Techland rozpoczął Lato Grozy od potężnej aktualizacji | Dying Light 2 Stay Human

Aktualizacja Good Night, Good Luck wprowadziła znaczące zmiany do rozgrywki Dying Light 2 Stay Human, w tym poprawki mechaniki parkouru oraz modernizację systemu nocy.


Cykl dnia i nocy od zawsze nadawał unikalnego charakteru serii Dying Light. Aktualizacja dodatkowo podkreśla różnice pomiędzy porami doby, wzbogacając noc o cięższy, znany z horrorów klimat. W tym celu twórcy ze studia Techland zmniejszyli widoczność w ciemnościach, przez co gracze będą musieli polegać na budujących nastrój latarkach, które rzucającą nowe, dynamiczne cienie. Mroczną atmosferę zapewni również odświeżona oprawa dźwiękowa, z efektami wysuwającymi się na pierwszy plan. Co więcej, zarażeni pojawią się w większej liczbie lokalizacji. Na przykład Przemieńce od teraz będzie można spotkać również na dachach, przez co po zmroku żadne miejsce nie będzie bezpieczne.

Poranny jogging

Czasami jedynym sposobem na przetrwanie jest ucieczka. Dzięki aktualizacji sekwencje pogoni są bardziej wciągające, między innymi za sprawą poprawek wprowadzonych do mechaniki parkouru. Mowa o nowych animacji, większej kontroli postaci znajdującej się w powietrzu, oraz utrzymania pędu.

Parkour jest główną atrakcją Dying Light 2 Stay Human, a doświadczeni gracze z pewnością oczekują od rozgrywki cięższego wyzwania. Techland odpowiedział na ich prośby, urozmaicając tytuł o zupełnie nowy styl parkouru, który sprosta wymaganiom weteranów. Od teraz w menu Opcji gracze mogą wybrać tryb rozgrywki – wspomagany lub dający większą kontrolę nad ruchem postaci.

Przygody rozsiane po mapie

Trzecim filarem aktualizacji są Mapy Społeczności. Techland połączył siły z mod.io, dając graczom niepowtarzalną możliwość zagrania na mapach stworzonych przez modderów bezpośrednio w Dying Light 2, bez konieczności pobierania zewnętrznych aplikacji czy edytorów. Oznacza to, że na graczy czeka dużo nowej rozgrywki, a każdy kolejny fanowski pomysł jest ciekawszy od poprzedniego. Funkcja na razie jest dostępna jedynie na PC, jednak aktualizacja Map Społeczności trafi na konsole oraz Steam Deck jeszcze w tym roku.

W stronę słońca (nad Harran)

Kolejną godną uwagi zmianą jest poprawiona jakość grafiki w trybie Ultra na PC, a także nastrojowa opcja korekty kolorów “Harran Sunset”.

Co więcej, od teraz gracze mogą miotać bronią z możliwością późniejszego jej podniesienia. Twórcy ze studia Techland wprowadzili także zmiany w UI oraz dodali kolejne opcje transmogryfikacji.

Nieumarłe lato

Good Night, Good Luck rozpoczęło Lato Grozy – serię wydarzeń, aktualizacji i crossoverów, która potrwa aż do września. By uczcić tę okazję, studio Techland przygotowało specjalny event, Bloody Nights, dedykowany Nocnym Biegaczom, gotowym sprawdzić swoje umiejętności w starciu z Przemieńcami. Wydarzenie wystartowało 29 czerwca o godzinie 16:00 i potrwa do 13 lipca, do godziny 16:00. Nagrodami za ukończenie wyzwania będą 3 bilety Huntress’ Regular oraz 3 bilety Elite Mission, schematy Kuszy i Bełtów oraz Strój Pricka. Całe wydarzenie uświetni zniżka -50%, którą gra Dying Light 2 Stay Human będzie objęta przez cały czas trwania eventu.

Fanom żywych trupów, którzy wyczekują już kolejnych nowinek, uchylimy rąbka tajemnicy. Jako kolejny etap Lata Grozy, nadciąga crossover Dying Light 2 Stay Human oraz The Walking Dead, który z pewnością wzbudzi powszechne zainteresowanie.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *