Sophie od Stadler Form – koi zmysły,odstrasza insekty

Najmocniej oddziałowującym na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną zmysłem jest węch. Dzięki odpowiednim nutom zapachowym możemy efektywniej lepiej się zrelaksować, a nawet wspomóc nasz organizm w walce z infekcjami. Emitowane przez niektóre rośliny zapachy mogą pomóc nam również w inny sposób – odstraszać przebywające w naszym otoczeniu insekty. Fakt ten wykorzystała marka Stadler Form, która wprowadziła do swojej oferty nowy olejek eteryczny – Repel – który można wykorzystać w przystosowanych do pracy na zewnątrz aromatyzerach Sophie.


O tym jak ważne jest dla nas powietrze najlepiej świadczy fakt, że każdego dnia wdychamy i wydychamy je 20.000 razy. Podczas wykonywania tej bezwarunkowej czynności, do naszego nabłonka węchowego docierają cząsteczki zapachowe, które wywołują reakcje organizmu. Może mieć ona charakter obronny, ale również wpływać na nasze samopoczucie czy wspierać naszą kondycję fizyczną np. w walce z infekcjami.

Tak samo jak poszczególne zapachy wywołują różne reakcje u człowieka, podobnie jest w przypadku innych organizmów żywych. Niektóre aromaty mogą odstraszać insekty, poprzez dezorientację ich zmysłu węchu. W tym przypadku blokowane są ich receptory odpowiadające za wyczuwanie znajdujących się w otoczeniu ludzi. Wiedzę na ten temat możemy wykorzystać w sytuacji, gdy chcemy pozbyć się insektów z naszego otoczenia i właśnie to zrobiła marka Stadler Form wprowadzając do swojej oferty nowy olejek eteryczny.

Repel z Sophie – pożądani goście na każdej imprezie w plenerze

Olejek eteryczny Repel to naturalnie czysta mieszanka olejków eterycznych z eukaliptusa i cytronelli. Dzięki temu charakteryzuje się stymulującym i orzeźwiającym wpływem na organizm człowieka. Olejki eteryczne, takie jak cytronella i eukaliptus, są znane również z tego, że działają odstraszająco na insekty. Z tego powodu warto stosować je zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wówczas każde spotkanie z bliskimi w ciepłe, letnie wieczory na tarasach, w ogrodzie lub innych miejscach na zewnątrz przebiegać może bez niechcianych gości, np. w postaci komarów.

Repel to w 100% naturalnie czysta mieszanka olejków, produkowana w sposób zrównoważony. Nie zawiera substancji syntetycznych, parabenów ani pestycydów oraz nie był testowany na zwierzętach.

Sophie powstała z myślą o takich momentach

Najskuteczniejszą metodą rozprowadzania olejków eterycznych w powietrzu są aromatyzery. Cząsteczki olejków są w nich rozbijane wraz z cząsteczkami wody i razem z mgiełką wytwarzaną przez urządzenie błyskawicznie rozchodzą się w powietrzu. Z takim działaniem mamy do czynienia w przypadku najnowszych, niezwykłych aromatyzerów marki Stadler Form. Modele z gamy Sophie, bo o nich mowa, powstały z myślą o tym, aby można było z nich korzystać równinie poza domem. To dlatego przy ich konstruowaniu zadbano o zapewnienie odpowiedniego stopnia odporności na pył i wodę. W efekcie spełniają normę IP44.

Co więcej, modele Sophie powstały, by zapachem i grą światła zapewnić niezapomniany klimat w każdych okolicznościach. Stanowią połączenie aromatyzera oraz lampionu. Wydostająca się z nich zimna mgiełka podświetlana jest na kolor bursztynowy dzięki technologii Amber Light. Imituje to prawdziwy płomień i efektownie wygląda. Dzięki temu Sophie może odpowiednio stymulować nasze ciało poprzez zmysł węchu, cieszyć wzrok kojącym efektem płomienia oraz odstraszyć nieproszonych gości. Wszystko to sprawia, że aromatyzery Stadler Form Sophie z dodatkiem olejku eterycznego Repel są bardzo pożądanymi gośćmi na każdym spotkaniu. Szczególnie w ciepłe, letnie wieczory.

źródło: informacja prasowa Stadler Form / Rumour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *