Taktyczna gra wojenna War Hospital ujawniona na Future Games Show

War Hospital, nowy tytuł autorstwa Brave Lamb Studio, został ujawniony podczas Future Games Show. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z grami, które odbywa się w pierwszym kwartale 2021 roku. Rozgrywka polegać będzie na ratowaniu życia podczas trwającej I wojny światowej. Wydawnictwem zajmuje się Movie Games.


Gra War Hospital przenosi nas do roku 1917. Wcielamy się w sylwetkę majora Henry’ego Wellsa, emerytowanego brytyjskiego medyka, powołanego do wojska i rzuconym w koszmar I wojny światowej. Bez personelu i zaopatrzenia jest on ostatnią nadzieją dla niezliczonych, rannych żołnierzy.

Tytuł ten reprezentuje nowy gatunek society survival. Możemy się z nim spotkać również w grach takich jak Frostpunk oraz This War of Mine.

https://youtu.be/Rg3G_NoG-ow

Jako dowódca szpitala polowego gracz musi zbudować ośrodek, w którym pracując również jako lekarz będzie mógł ratować życia rannym żołnierzom. Niestety zadanie będzie utrudnione, ponieważ pociski artyleryjskie będą stale eksplodować. Gra wiernie oddaje poniesione przez walczących obrażenia i doskonale odzwierciedla sprzęt polowy z I wojny światowej. Podczas rozgrywki War Hospital zaprezentuje nam również realistyczne narzędzia i metody medyczne, dając graczowi możliwość ich rozwijania.

Najważniejszy aspekt gry War Hospital

Zespół Brave Lamb Studio podkreśla moralną stronę dowodzenia szpitalem polowym z I wojny światowej. Obowiązki graczy będą obejmowały segregację i ustalanie priorytetów wśród rannych żołnierzy. Ponadto, trzeba będzie poznać ich osobistą historię, by określić, który z nich powinien zostać uratowany.

War Hospital to wyjątkowa gra o tematyce wojennej. Medycy w czasie wojny mają niemal jeden z największych autorytetów. To oni zadecydują, kto zasługuje na to, by żyć. Ale czy ktoś powinien w ogóle podejmować takie decyzje?”

„Nasza gra celebruje życie, a nie śmierć. Jednocześnie jest tak spektakularna, jak wymaga tego otoczenie. Będziecie świadkami tego, jak otaczające miasto zmienia się w zależności od pory roku, wraz z postępującym zniszczeniem”.

– Michał Dziwniel, Brave Lamb Studio

War Hospital pojawi się na PC, Xbox Series X oraz na PlayStation 5. Data premiery jest jeszcze nieznana. Na stronie gry znajdującej się na Steamie widnieje informacja o czwartym kwartale 2022 roku. Pozostaje nam czekać na więcej informacji.

źródło: Movie Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *