Stary, ale gdzie mój jednorożec? Yet Another Fantasy Title

Deweloperzy z Atomic Wolf oraz wydawca Games Operators zapraszają wszystkich do świata fantasy, który doskonale już znamy. Może kojarzymy go nawet aż za dobrze i dlatego czas wyśmiać oklepane klisze i tropy gatunku. Najnowszy zwiastun pokazuje, jak nadchodząca gra parodiuje światy pełne smoków, lochów, czarodziejów i jednorożców. To już teraz brzmi świetnie!


Niemal każdy świat fantasy ma swojego Wybrańca. Kraina w Yet Another Fantasy Title (YAFT) już go straciła. Gracz wciela się w przeciętnego łotra, który przypadkiem zabija zbawcę królestwa i kradnie jego… jednorożca! Teraz to na barkach tego wzorcowego antybohatera leży zabicie smoka, kradzież pierścienia oraz zdobycie szacunku elfów ulicy, ale nie w piwnicy (oraz innych ras – każdy sojusznik przyda się przed wyruszeniem w drogę). Można też po prostu porzucić wykonywanie mniej lub bardziej epickich misji i siać zniszczenie i zagładę – skoro zabiliśmy Wybrańca, to kto nam podskoczy? No raczej, że nikt. Najwyżej jakiś inny właściciel skradzionego jednorożca.

Nie tylko gołąb może nam sprawić niespodziankę z nieba

Skomplikowana epopeja pióra brytyjskiego profesora czy tania sesja gry fabularnej? Hmmm, żadna opowieść fantasy nie uniknie roastu w YAFT. Mimo swojego munchkinowego tonu gra jest u podstaw klasycznym RPG akcji w otwartym świecie. Bohaterowie mogą podążać za wątkiem fabularnym i questami lub po prostu tworzyć własne historie, przemierzając świat na grzbiecie konia/jednorożca/wilka czy wszystkiego, co da się poprowadzić. Pokaźny arsenał broni białej i dystansowej oraz magia pozwolą dostosować rozgrywkę do własnych preferencji. Jeżeli podobał Wam się Rustler (nazywany Grand Theft Horse), to spodoba Wam się również YAFT (czyli Grand Theft Unicorn).

Kluczowe cechy Yet Another Fantasy Title

Zobaczyłam zwiastun, uśmiechnęłam się do ekranu laptopa i nie mogę się doczekać premiery gry. Czy Wy również czekacie już na swojego jednorożca?

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *