Premiera XEL na Nintendo Switch

Czas jest względny – czy to my się doczekaliśmy, czy to może to premiera nadeszła szybciej? Niezależnie od okoliczności, tajemnice bujnej planety XEL czekają na odkrycie! Wydawca Assemble Entertainment wraz z twórcami ze studia Tiny Roar ogłaszają, że gra przygodowa XEL jest już dostępna na PC! Wersja konsolowa trafi na Nintendo Switch już 14 lipca 2022. Będąc ukłonem w kierunku klasycznych tytułów z serii Zelda oraz innych popularnych tytułów RPG w rzucie izometrycznym, XEL zabierze graczy w podróż na egzotyczną obcą planetę, zamkniętą w nieprzerwanym, zgubnym cyklu.


Gracze wcielą się w Reid, rozbitkę na obcej planecie. Nieoczekiwanie staje się ona bohaterką, której nieznany jej świat potrzebuje. Pozbawiona swoich wspomnień musi przedostać się przez dziwne okolice, pokonać wrogów i przedrzeć się przez pełne logicznych zagadek lochy. W towarzystwie zadziornego towarzysza, Chapa, bohaterka musi odkryć tajemnice skrywane przez ten zapomniany świat oraz dowiedzieć się co łączy ją z planetą. Pętla zniszczenia musi zostać przerwana – w przeciwnym razie bohaterka utknie w niej na zawsze.

Kluczowe cechy XEL

XEL jest już dostępne na komputerach za pośrednictwem Steam i GOG w cenie 53,99 PLN. Wersja na Nintendo Switch pojawi się już jutro, 14 lipca, w cenie 90,99 PLN. Premierowo, grę na wszystkich platformach będzie można zakupić z 20% zniżką. Wersja na konsole Xbox Series S|X, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation 5 pojawi się w późniejszej części roku.

Save the World

Jako pozycja z rodziny Assemble, XEL jest dostępna w edycji Save the World. Wydanie zawiera cyfrowy artbook, soundtrack oraz komiks autorstwa Marvina Clifforda opowiadający historię Chapa – dziarskiego towarzysza głównej bohaterki. Każda sprzedana kopia z edycji Save the World wspiera SeaWatch, organizację non-profit prowadzącą akcje ratunkowe na obszarach Śródziemnomorskich.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *